Barcelona'da minibüs kalabalığa daldı yaralılar var

İspanya’nın Barcelona şehrinde bir minibüs kalabalığın arasında daldı. El Pais gazetesi, birçok  kişinin yaralandığı olayda minibüsü süren kişinin olay yerinden kaçtığını duyurdu. 


İspanyol polisi, olayın terör saldırısı olduğunu açıkladı. Olayda ilk açıklamalara göre 2 ölü ve en az 20 yaralı bulunduğu belirtiliyor. Ancak İspanyol yerel basını olayda 13 kişinin öldüğünü açıkladı. Polis, saldırganın olay yerine yakın bir barda kuşatıldığini açıkladı.

Güvenlik kaynakları beyaz bir minibüsün turistik semtteki kalabalığın içine daldığını duyurdu.

Bölgedeki metro ve tren istasyonları kapatıldı. İspanya'nın en kalabalık caddelerinden biri olan Las Rambla'daki araçlı saldırının 'Maccabi' isimli bir koşer restoranının dışında gerçekleştiği ifade edildi.

Görgü tanıkları çok sayıda kişinin olay yerinden çığlık alarak kaçtığını aktardı. Polis, kaçan saldırganı bulmak için arama çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Yerel basın, saldırganın mavi çizgili beyaz bir gömlek giyen uzun boylu bir kişi olduğunu yazdı.

İkinci saldırı restorana

Barcelona’da bir minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği duyuruldu.

El Pais'e konuşan polis kaynaklarına göre, kentin en ünlü alışveriş caddelerinden La Rambla'da yayalara yönelik terör saldırısını gerçekleştiren kişiler, ardından yakınlardaki El Raval semtinde bir bar-restorana daldılar.

AA'nın haberine göre, Resmi Katalan televizyonu, ayrıca silahlı birkaç kişinin Las Ramblas'taki bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıklarını duyurdu.