Bayramda KKTC'deki oteller dolu

Özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği KKTC'deki otellerde boş yer kalmadı.


Kurban Bayramı tatilinin KKTC’de altı gün olmasını fırsat bilen Kıbrıslılar, bayram tatili için yurt dışını tercih etti.

Seyahat acentelerinden verilen bilgiye göre Kıbrıslılar tatili yurt dışında geçirecek.

Pahalı olması nedeniyle Kıbrıslıların KKTC’deki otellerin yerine özellikle Türkiye, Bulgaristan, Belçika, Hollanda, İspanya gibi Avrupa ülkelerini ve gemi turlarını tercih ettiği, KKTC’deki otellerin ise yabancı turistlerce tercih edilmesi nedeniyle bayram tatilinde dolu olduğu bildirildi.

“Bilet fiyatlarındaki artışa rağmen yurt dışı gezileri arttı”

2017 yılı itibariyle yaz tatili boyunca KKTC vatandaşlarının yurt dışı seyahatlerinde artış olduğu, tatilde özellikle Türkiye, Bulgaristan, Belçika, Hollanda ve İspanya'nın ilk sıralarda tercih edildiği bildirildi. Yurt dışı turlarının uçak bileti fiyatlarındaki artışa rağmen  rağbet gördüğü de açıklanırken geçen yıla kıyasla bayram tatilinde yurt dışını tercih edenlerin oranının büyük ölçüde arttığı kaydedildi.

“Oteller dolu”

Ülkedeki otel ücretlerinin pahalı olması nedeniyle Kıbrıslıların bayram tatilinde ve yaz ayları boyunca KKTC’deki oteller yerine özellikle Türkiye, Avrupa ülkeleri ve gemi turlarını tercih ettiği öğrenilirken, KKTC’deki otellerin ise yabancı turistlerce tercih edilmesi nedeniyle bayram tatili boyunca ve yaz tatilinde dolu olduğu bildirildi.