Celestyal Nefeli ile gemide kongre zamanı

Türkiye’den daha çok gezgini gemi seyahatiyle buluşturmayı hedefleyen uluslararası cruise firması Celestyal Cruises, kongre turizmine de ev sahipliği ediyor.  


Pharmasea Gemide Eczacılık Kongresi’nin üçüncüsü 1074 yolcu kapasiteli Celestyal Nefeli’de gerçekleşti. Kongrenin konukları arasında Prof. Dr.  İlber Ortaylı, ünlü anchorman Fatih Portakal da vardı

Ege sularında Yunan Adaları turları düzenleyen Celestyal Cruises gemileri, sadece tatilcilerin değil, kongre turizmcilerinin de gözdesi. İki yıldır Celestyal Cruises gemilerinde yapılan Pharmasea Gemide Eczacılık Kongresi’nin üçüncüsü de yine Celestyal Nefeli’de gerçekleştirildi.

Eczacı Dergisi'nce düzenlenen kongrenin konukları arasında Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Fox TV Anahaber Sunucusu Fatih Portakal vardı. 1074 yolcu kapasiteli Celestyal Nefeli; kongre kapsamında Türk Eczacılar Birliği yönetimi ve oda başkanları ile toplam 400’ü aşkın eczacı ve ailesinden oluşan grubu ağırladı.

Santorini, Mikonos, Milos ve Atina’yı gezdiler

Çeşme’den hareket ederek Ege sularına açılan Celestyal Nefeli’de eczacılar Santorini, Mikonos, Milos adaları ile başkent Atina’yı gezme fırsatı buldu. Tematik kara turlarıyla adaları keşfeden katılımcılar; vizesiz her şey dahil turda animasyonlardan gece şovlarına, SPA’dan casinoya gemide eğlenceli hayatın keyfini çıkardılar.

Prof. Dr. İlber Ortaylı “Ülke gündemi ve tarihi gerçekler” başlıklı oturumda Fatih Portakal ve eczacıların sorularını yanıtladı. Fatih Portakal ise ‘’Haber sunuculuğu ve etkili konuşma sanatı’’ başlıklı bir sunum yaptı. Eczacılık mesleğinin masaya yatırıldığı kongre kapsamında ayrıca 8 bilimsel oturum gerçekleşti.