Çin'de 2018 Türkiye Turizm Yılı hazırlıkları

Çin'de 2018 Türkiye Turizm Yılı hazırlıkları çerçevesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Heyeti, Çin'deki turizm firmalarından temsilcilerle bir toplantı düzenledi.


Başkent Pekin'de gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Daire Başkanı Ramazan Çokçevik, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Necmettin Akben, Türkiye'nin Pekin Kültür ve Turizm Müşaviri Tayfun Şener ve Türk Hava Yolları Pekin Müdürü Ahmet Dalgül, Çin'deki turizm acentelerinin temsilcileriyle iki ülke arasındaki turizm hacminin artırılmasına yönelik olarak fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Ahmet Temurci, Türkiye ile Çin'in İpek Yolu'ndan gelen tarihi bağlarına işaret etti ve  2018'in Çin'de Türkiye Turizm Yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle doğacak fırsatların değerlendirilmesini istedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının, Türkiye'ye turist götüren acentelere gerekli ilgi ve desteği sağlayacağının altını çizen Temurci, bu maksatla Çinli tur operatörlerini THY'nin de desteğiyle Türkiye'de ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Temurci, Çinli turistlerin Türkiye'de yoğun olarak gittikleri İstanbul, Pamukkale, Kapodokya gibi destinasyonların yanı sıra bu ülke pazarının talep artışı doğrultusunda lüks turizmi de çekici hale getirmek için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

KanalAHaber