İndegöl'de tanıtım platforumu kuruldu

İnegöl Belediyesi'nce kurulan İNTURAŞ (İnegöl Turizm A.Ş)'ın koordinasyonunda oluşturulan İnegöl Turizm Tanıtım Platformu, Türkiye ve dünyada vitrine çıkaracak.


Turizmde yaptıkları ataklar ile her geçen gün ön plana çıkan İnegöl Belediyesi, çalışmaları Türkiye ve dünyaya daha iyi tanıtmak için, İnegöl Turizm Tanıtım Platformu'nu kurdu.

Mobilya, kaplıca, köfte ve ay çekirdeğinde markalaşan İnegöl, kurulan platformla doğa turizmine de yatırıma başladı.

İ​negöl Belediyesi turizm hedeflerini genişletti 

Doğaseverlere hizmet vermek üzere Doğa Sporları ve Turizm Merkezi’ni (DOSTUM) oluşturan İnegöl Belediyesi, 80 bin metrekarelik bir alanda atv, motocross sahası, bisiklet parkuru, uçuş pisti, okçuluk eğitim sahası, deniz bisikleti, kampçılık, balıkçılık alanı, yamaç paraşütü hangar ve kafeteryası ile hizmet veriyor.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş şunları söyledi:

“Turizme biraz geç girdik bu yüzden şimdilik rakamsal bir hedef belirlemedik. Belediye olarak özel sektör mantığıyla iş yapıyoruz. İnegöl’de üniversite açarak gençleri de bölgemize çekeceğiz. Kurşunlu’da bir eko turizm alanı oluşturacağız. İlçemizde artık birileri turizme kafa yoruyor. Kent Müzesi, Mobilya Ağaç Sanayi Müzesi, Ortaköy Kervansarayı, İshakpaşa Külliyesi, Cuma Camii, Tarihi Kapalı Çarşı ve termal merkezimiz Oylat ile Oylat Mağarasını öne çıkaracağız. Doğa turizminde saklı güzelliklerimizi de tanıtıp, yakın olduğumuz Ankara ve İstanbul’daki doğaseverleri ilçemize çekeceğiz.”