İşten çıkarılan kadından otelin önünde kanlı eylem

Boğazına kırık şişe dayayıp eylem düzenleyen dört çocuk annesi kadın son anda etkisiz hale getirilebildi. 


Olay yerinde müdahale edilen kadın hastaneye götürülürken kendine zarar vermesin diye sedyeye kelepçelendi

Antalya'nın Kemer ilçesinde, beş yıldızlı bir otelde çalışırken işten çıkartıldığını ve maaşını alamadığını iddia eden kadın, boğazına dayadığı kırık şişe parçasıyla polise zor anlar yaşattı.

Yüzlerce turistin gözü önünde yaklaşık 2 saat direnen ve boğazından kanlar akan kadını araçların arkasından sürünerek gelen polis etkisiz hale getirdi. Kadın hastaneye götürülürken de kendine zarar vermemesi için sedyeye kelepçeledi.

Antalya’nın Kemer ilçesi Kiriş Mahallesi’ndeki beş yıldızlı bir otelde dört ay çalıştıktan sonra gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını, maaşının ödenmediğini ve otel yetkililerince dövüldüğünü ileri süren 4 çocuk annesi Hatice D., akşam saatlerinde otelin kapısına gelerek kırık şişe parçasını boğazına dayadı.

Kadın "Sekiz ay önce eşimi kaybettim, dört çocuğumla ortada kalmış bir insanım. Maaş alacağım ödenmezse kendimi öldüreceğim," diye bağırdı.

Kızıyla aynı gün işten çıkarılmış

Otelin girişinde park halinde olan otomobillerin arasında durarak kimseyi yanına yaklaştırmayan Hatice D., otelde 4 ay mutfakta soğuk şefi olarak çalıştığını söyleyerek kızının da aynı otelde çalıştığını ve sigortasının olmadığını ifade etti.

Kadın, kızının bin 800, kendisinin 2 bin 400 TL maaşla çalıştıklarını, 6 Ağustos Pazar 2017 günü birlikte işten çıkarıldıklarını, kızının bir ay 10 günlük, kendisinin bin TL alacağı kaldığını ileri sürdü.

İki gün önce otel mutfağına girerek benzer bir eylem gerçekleştirdiğini ve karakolda maaş alacağının bir bölümünün patronu tarafından ödendiğini söyleyen Hatice D., alacağının tamamı ödenmeden gitmeyeceğini ifade etti.

Gazeteler