Kurban Bayramı tatili 10 güne uzatıldı

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra bilgi veren Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarıldığını açıkladı.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından çeşitli konularda bilgi verdi.

Bozdağ şunları söyledi: 

"Bakanlar Kurulumuz, yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı, vatandaşlarımızın bu bayramlar vesilesiyle aile ziyaretleri, turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerini değerlendirerek, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde bayramlarını idrak etmeleri maksadıyla Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir. Buna göre 28 Ağustos Pazartesi, 29 Ağustos Salı 2017günleri tam gün, 31 Ağustos 2017 Perşembe günü yarım gün idari izinli sayılmasına karar vermiştir."

"Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek"

Emeklili maaşlarına da değinen Bozdağ, şöyle konuştu:

"Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1 ile 5 Eylül 2017 tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihler

inde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir."