Limak’tan 2018 Troia Yılı'na destek

Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu’dan 2018 Troia yılına destek geldi: Çanakkale için elimden gelen her şeyi yapmayı arzu ediyorum.


Türkiye'nin önde gelen yerli zincirlerinden Limak Otelleri’nin Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, 2018 Troia Yılı2nın önemli olduğunu ifade etti ve Çanakkale’ye olan sevgisini dile getirdi.

Turizm Yazarı Halil Öncü’ye konuşan ve Çanakkale’nin hayatında çok özel bir yeri olduğunu  söyleyen Kavaloğlu, 2018 yılının Troia yılı olmasının turizmciler açısından çok önemli bir pazarlama imkânı yaratacağını bildirdi.

"2018'in Troia Yılı bizim açımızdan da turizm açısında da bir pazarlama imkânı yaratıyor"

Kaan Kavaloğlu, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“ Türkiye’de turizm deyince insanların aklına hemen, İstanbul ve Antalya geliyor. Halbuki ülkemiz gerçek bir cazibe noktası. Her yeri, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, İç Anadolu,Ege, Akdeniz,Marmara tamamen muhteşem güzellikler ile dolu. Troia’nın UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20.yılında, 2018 yılının Troia yılı olması bizim açımızdan da, turizm açısında da bir pazarlama imkânı yaratıyor. Daha az duyulmuş olan bir bölgeyi, turistik açıdan ön plana çıkarıp, ciddi alamda da buraya bir turist potansiyeli çekme şansımız oluyor. Çanakkale’de hem Troia, hem Behramkale hem de gerçek anlamda Gelibolu çok ciddi tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bu anlamda baktığımız zaman bende Çanakkale’ye karşı açıkçası hem çocukluk arkadaşımın orada Ticaret ve Sanayi Odası’nda olması gereği ile hem de Çanakkale’yi çocukluğumdan beri çok sevmemden dolayı, Çanakkale’ye çok büyük bir ilgi ve alaka besliyorum.  Aslında ben bir Karadeniz çocuğuyum ama Çanakkale’nin benim hayatımda çok özel bir yeri var. Dolayısı ile Çanakkale için elimden gelen her şeyi yapmayı arzu ediyorum. Her gittiğim ortamda da, şu anda KKTC’de Bafra bölgesinde bir otel açıyoruz ve dolayısı ile hem KKTC’yi konuşuyorum, hem de Çanakkale’yi konuşuyorum. Önümüzdeki yıl inşallah güzel ülkemiz için çok iyi bir yıl olacak. Bu geçirdiğimiz kötü yılları atlatacağız ve ileriye sevgiyle ve umutla bakacağız,”

2018 Troia Yılı olarak ilan edilmişti

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girişinin 20. yılı olan 2018'in Troia Yılı olması için başlattığı ve demokratik toplum örgütlerinin da büyük destek verdiği çalışmalar olumlu sonuç vermiş ve 2018 Troia Yılı olarak ilan edilmişti.


Halil ÖNCÜ-ANTALYA