Palandöken: Uzun tatil kentleri boşaltıyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun bir yaz tatili sürecindeyiz. Kurban bayramı sebebiyle resmi tatilin uzatılması ile şehirler boşalır“ dedi.


Esnaf ve sanatkarlar olarak yaklaşan Kurban bayramı tatilinin uzamasının şehirleri boşaltacağını bildiklerini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Uzun bir yaz tatilindeyiz. Kurban bayramı sebebiyle resmi tatilin uzatılması şehirleri boşaltır,“ dedi.

Esnaf ve sanatkarlar olarak yaklaşan Kurban bayramı tatilinin uzamasını şehirleri boşalttığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şöyle konuştu:

“Uzun bir yaz tatili sürecindeyiz. Kurban bayramı sebebiyle resmi tatilin uzatılması ile şehirler boşalır. Şehirlerin boşalması ile esnafı ekonomik olarak zorlar. Turizm sektörü ve bölgeleri için uzun bayram tatili iyi gelebilir. Ama ülke geneli için iyi değil. Şehirler boşalıyor. En önemlisi uzun tatil zamanlarında artan trafik kazaları giden canlar ve toplum olarak hepimizi üzüyor. Hem ekonomi bakımından hem de trafik kazaların azalması için tatil süresinin uzatılmaması olumlu bir karar olacaktır.”