Rob Kucera Radisson Blu Bosphorus Genel Müdürü

Radisson Blu Bosphorus Hotel Istanbul Genel Müdürlüğü görevine Rob Kucera atandı.


Konaklama sektöründe 20 yılı aşkın bir süredir üstün başarıyla çalışmış, dinamik bir yönetici olan Rob Kucera, Carlson Rezidor Kuzey Afrika Bölge Müdürü olarak Dubai'ye atanan Bert Fol'den sonra Radisson Blu Bosphorus Hotel İstanbul Genel Müdürü olarak atandı.

Rob Kuchera, kariyerinin ilk günlerinden itibaren lüks otel ve tatil köylerinde genel müdür olarak görev almış, Ocak 2017'de Carlson Rezidor'a katılan Rob Kuchera, bütçe, Satış ve Pazarlama ve Operasyonlar da dahil olmak üzere, açılış öncesi faaliyetlerin tümünden sorumlu olduğu Quorvus Collection segmentine ait, Kampala'daki Pearl of Africa Hotel Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Dürüst ve destekleyici bir takım oyuncusu olan Rob, "temelleri tutarlı bir şekilde doğru yaparsanız o zaman arkadan gerisi gelir" diye düşünüyor. Kendi uygulaması olan "can-do" ( yapabilirsin) tutumu, kendi otellerine, 2010 yılında Africa’s Leading Spa Hotel ,Africa’s Leading Luxury Hotel ve South Africa’s Leading Spa Resort kategorilerinde Competative World Travel ödülünü kazandırmıştır.

2008 yılında, Güney Afrika turizm ve ağırlama sektörünün büyümesine ve geliştirilmesine yaptığı katkılarından dolayı, Golden Circle Alumni statüsüyle Johannesburg Üniversitesi TWR Hotel School Golden Circle Ödülü'nü kazanmış ve yeni nesil turizm ve otelcilik liderlerinin geliştirilmesi için bir örnek olarak gösterilmiştir.

Kariyerine genel müdür olarak başlayacak birisine tavsiyesi "her zaman kariyeriniz boyunca dürüst ve etik olmanız, her zaman kendinize güvenmeniz ve ne kadar zor olursa olsun vaz geçmemeniz," olmuştur.

Aslen bir Güney Afrikalı / Çek Cumhuriyeti çift vatandaşlığı olan Rob, İngilizce ve Çekçe bilmektedir. Intec Collect and Wits Hotel okulundan otelcilik diploması almış, ve Cornell Üniversitesi İleri Genel Müdür Programı'ndan mezun olmuştur.

Karate'de siyah kuşak sahibi olan Rob Kucera’nın ilgi alanları koşu, dağ bisikleti, bisiklet, golf, squash ve avcılıktır.