Türk turizmi Tayland’ta tanıtıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde TÜRSAB, 20 üye acentayla birlikte Tayland’ta Türk turizmini tanıttı


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kuala Lumpur Müşavirliği'nın öncülüğünde TÜRSAB ve THY  iştiraki ile Tayland’ın Bangkok şehrinde Türkiye temalı bir Turizm Çalıştayı & B2B Workshop düzenlendi.

Tayland’ta Türkiye rüzgârı

TÜRSAB üyesi incoming seyahat acentalarının ve 130’dan fazla Thai outgoing acentasının dahil olduğu turizm çalıştayı önceki gün Grand Hyatt Erawan Bangkok Otel’de gerçekleştirildi.

T.C. Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün, T.C. Kültür ve Tanıtma Ateşesi Kaan Yılmaz ve Türk Hava Yolları Bangkok Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu'nun konuşmacı olarak katıldığı workshopta TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan, Türkiye'nin tanıtımına ilşkin bir sunum gerçekleştirdi.

Uluslararası ilişkiler ve Türkiye’nin tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda çalışan TÜRSAB, Tayland’ın önde gelen turizm yetkililerine ve acentalarına Türkiye’de turizmin geldiği nokta ve Tayland vatandaşlarının ilgisini çekebilecek turistik faaliyetlerle ilgili olarak ayrıntılı bilgi verdi.

İki ülke arasındaki dialogun ve turizm ilişkilerinin geliştirilmesi için bir araya gelen yetkililer, tanıtıma yönelik neler yapılabileceğini değerlendirdi.