Adana festivallere hazırlanıyor

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 23'üncüsü  25 Eylül ile 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Adana Film Festivali ile 6, 7 ve 8 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Lezzet Festivali hazırlıklarının sürdüğü Merkez Park'ı inceledi.


Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve turizm sektörü temsilcilerinin de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında, festival hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, Merkez Park'ın kentte düzenlenecek olan diğer festivallere de ev sahipliği edebileceğini söyledi.

Adana'da bu yıl ilk kez 6, 7 ve 8 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Lezzet Festivali'nin de Merkez Park'ta gerçekleştirileceğini kaydeden Vali Demirtaş, şöyle konuştu:

"Seyhan Nehri'nin mavisiyle buluşan "Merkez Park, kentimizin önemli bir dinlenme alanı. Görsel zenginliğiyle dikkat çeken Merkez Parkımızın, diğer pek çok festival ve etkinliklere ev sahipliği yapacak doğal bir platform olacağına inanıyorum. Adana Film Festivali hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Lezzet Festivali paydaşlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum."