"Antalya'da turist sayısı 10 milyonu geçecek"

Antalya Valisi Münir Karaloğlu "Antalya'ya gelen turistlerin sayısı 10 milyonu geçecek," dedi.


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)nin eylül ayı olağan yemekli toplantısı Kundu Oteller Bölgesi'ndeki bir otelde gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 27 eylülün Dünya Turizm Günü olarak kutlandığına işaret etti ve "Bütün turizmcilerimizin 27 Eylül Dünya Turizm Günü'nü kutluyorum," dedi.

Antalya için turizmin çok önemli olduğunu ifade eden Karaloğlu, turizmde çok sıkıntılı günlerin geçildiğini ama hiçbir zaman ümidini kaybetmediğini, Antalya'nın potansiyeline her zaman inandığını dile getirdi.

Karaloğlu, şun"Bu şehrin potansiyeli, turizm sektöründe çalışan insanların kalitesi, tesis kalitemiz, turizme bakışımız nedeniyle, karanlık tünelden çıkacağımıza hep inandım. Geçen yılın sonunda '2017'de 10 milyon turisti bulacağız.' dedim. Biraz cesaret isteyen bir sözdü, bazıları 'Bu Vali daha dün Antalya'ya geldi, bugün başımıza turizmci kesildi.' dediler. Bugün 10 milyonu çok rahat geçebileceğimizi görüyoruz. Bu hepinizin başarısı, hepinizi kutluyorum." diye konuştu.

Avrupa pazarı kadar pazar çeşitlendirmenin de önemli olduğunu kaydeden Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Avrupa ile yaşadığımız sorunların kaynağı sadece biz değiliz. Bunu iyi okumak, iyi tahlil etmek durumundayız. Buna göre yeni pazarlar bulmak durumundayız. Avrupa'ya fokuslanmalıyız ama mutlaka yeni pazarlara da burun kıvırmamalıyız."

Dünya