Beypazarı dolu dolu bir festivale hazır

Tarih, kültür ve turizm kenti Beypazarı dolu dolu bir festival için hazırlıkları tamamladı.


Bu yıl 23.'ncüsü düzenlenen Beypazarı Festivali yine yoğun ve renkli programı ile dikkati çekiyor. Uluslararası boyutta düzenlenelenen festival, 15-16-17 Eylül de gerçekleştirilecek. Festival kapsamında ünlü sanatçı Ferhat Göçer bir konser verecek. Türk halk ozanı ve halk müziğinin çok özgün isimlerinden Neşet Ertaş, türküleriyle anılacak.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, konuyla ilgili olarak "Dolu dolu bir festival için hazırlıklarımızı yaptık. İlçemiz adeta bir açık hava müzesi ve yaşayan bir tarih. Bu güzellikleri gelip görmek isteyen vatandaşlarımızı, ilçemize bekliyoruz," dedi.

Başkent Ankara'nın kültür ve turizm kenti Beypazarı, Uluslararası Beypazarı Festivali hazırlıklarını tamamladı. 15-16-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenecek festival, birçok sanat, kültür ve spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, belediye olarak Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden yöresel yemek ve sanat tanıtıldığı, kültürlerin kaynaştığı Uluslararası Beypazarı Festivali'ni 23'üncü kez gerçekleştirmenin heyecanı içinde olduklarını söyledi.

AÇIK HAVA MÜZESİ VE YAŞAYAN TARİH

Her yıl binlerce kişiyi ağırladıklarını belirten Başkan Kaplan, şöyle konuştu:

"Festival, şölen havasında geçen, ilçemizin güzelliklerini, değerlerini vitrine çıkardığımız en önemli günlerimizden. Dolu dolu bir festival için hazırlıklarımızı tamamladık. İlçemiz adeta bir açık hava müzesi ve yaşayan bir tarih. Küçük akbabaların göç yolunun son durağı, vaşakların, geyiklerin, vahşi doğanın, en bakir ve en doğal kanyonların, doğal göletlerin, yaylaların, trekking bisiklet parkurlarının, doğal keşfedilmemiş ormanların merkezi konumundadır. Görülmeye değer bir yerdir. Bu güzellikleri gelip görmek isteyen vatandaşlarımızı, özellikle festivalimizin gerçekleştirileceği bu tarihlerde ilçemize bekliyoruz"

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILACAK

Beypazarı Festivali yine yoğun ve renkli programı ile dikkat çekiyor. Festivalin ilk günü 15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlenecek. Saygı duruş ve Kuran tilavetini ardından festival programını geçilecek.

NEŞET ERTAŞ ANILACAK

Ustaya saygı bölümünde 2012 yılında aramızdan ayrılan Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş türküleri ve hatıralarıyla anılacak. İsmail Altunsaray, hologramda Neşet Ertaş ile birlikte düet yapacak, ustanın türkülerini seslendirecek, hayatından anekdotlar aktaracak.


FERHAT GÖÇER COŞTURACAK

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer, festival kapsamında hayranlarıyla buluşacak. Sanatçı, birbirinden güzel şarkılarıyla festival katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatacak. Ayrıca üç gün sürecek olan festivalde; Kral FM'in sevilen programcısı Gönül Dostu Şener'in sunumunda Merve Özbey ve Erdem Kınay, Hamdiye Erol, İbocan konser verecek, çeşitli yöresel ürün, hediyelik ağaç eşya stantları ve sergiler açılacak, stant-up, halk oyunları ve animasyon gösterileri sergilenecek.

Ata sporlarına yer verilecek. Okçuluk gösterileri, atlı gösteriler, deve kervanı Seymen Ekibi gösterisi düzenlenecek. Atatürk parkı sahnesinde yabancı folklor grupları etkinliği gerçekleştirilecek.  Ankaralı sanatçıların konserleri, defileler, yemek yarışmaları, çocuk oyunları, talk showlar festivale katılanları unutulmaz anlar yaşayacak. Türbesi Beypazarı'da  olan Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Ertuğrul Gazi'nin babası Gazi Gündüzalp için de anma etkinliği düzenlenecek.