Çatak Seyir Terası'na bayramda yoğun ilgi

Kastamonu'nun Azdavay ilçesindeki Çatak Kanyonu'nda inşa edilen cam seyir terasına bayram tatilinde ziyaretçi akını oldu.


Türkiye'nin önemli kanyonlarından biri olan Çatak Kanyonu'nda inşa edilen cam terasla kanyonun 7 kilometrelik bölümünün yanı sıra Devrekani Çayı da izlenebiliyor.

Çay yatağından 450 metre yüksekte yer alan cam terası Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti.

Bazı ziyaretçilerin cam zemine basarak terasta yürümekten korkarken çoğu ziyaretçinin ise korkularını yenerek terasın ucuna kadar gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, konuyla ilgili olarak en büyük hayallerinden birisi olan Çatak Kanyonu Cam Terası Projesi'nin bir ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.

İlçenin en önemli turizm değeri olan Çatak Kanyonu'nun müthiş görüntüsünün en iyi cam terastan izlendiğini ifade eden Civelek, "Şu anda tam olarak bitmeyen cam terasımız bayram boyunca her gün binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Böylece bu projenin gerekliliğini ve bölgemiz için önemini görmüş olduk. Yaklaşık bir ay içerisinde çevre düzenlemesi dahil projenin tamamen bitirilmesini bekliyoruz," dedi.

Köylerinin sınırları içindeki Çatak Kanyonu'na yapılan cam terasın köyleri ve ilçeleri için çok büyük bir proje olduğunu ifade eden Karakuşlu Köyü Muhtarı Ali Çetin ise seyir terasına gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bayram tatilinde terası yaklaşık on bin kişinin ziyaret gezdiğini kaydeden Çetin, şöyle konuştu:

"Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için muhtarlık ve köy derneği olarak yapılacak tesisin işletmesine talibiz. Projede emeği geçen herkese köyüm adına teşekkür ederim."

Gazeteler