Eski BYK başkanlarından TÜRSAB'ta birlik çağrısı

TÜRSAB’ın aralık ayı içinde gerçekleştireceği 23. dönem genel kurulu seçimleri öncesinde eski TÜRSAB Asya BYK başkanları, bir araya gelerek üyeleri yeni dönem için birlik ve beraberliğe çağırdı.


Eski TÜRSAB Asya BYK başkanları Semih Selimoğlu, Selim Okur, Yiğit Arsu ve bölge acentaları, bugün düzenlenen bir basın toplantısında bir araya geldi.

Aralık ayındaki seçim öncesinde birlikte olmanın önemli olduğunu ifade eden eski TÜRSAB Asya BYK başkanlarının sözcüsü Semih Selimoğlu, şunları söyledi:

“Biz TÜRSAB Asya BYK’da farklı dönemlerde başkanlık yapmış yöneticiler olarak seçim öncesinde hak ve menfaatlerimizi korumak ve söz hakkımızın olduğunu belirtmek için bir araya geldik. Gerçekleşecek olan 23. Dönem genel kurulu seçimlerinde geçmiş dönemlerde zaman zaman birlikte çalıştığımız zaman zaman da rakip olduğumuz çalışma arkadaşlarımızla birlikte güven temelli tecrübenin ve istikrarın yanında olacağız. Bizim önceliğimiz herkese saygılı, bireysel seçme hakkını savunan, birlik ve beraberliğin olduğu, demokratik bir anlayıştır.

Tecrübe ve istikrarla bunca yıl görev yapan yöneticilerin kendilerine sağladığı katkının altını çizen Selimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2017 Aralık ayı sonunda yapılacak olan 23. dönem TÜRSAB Genel Seçimler öncesinde şimdiye kadarki tüm çalışmaları ve yenilikleri değerlendirme şansımız oldu. Biz, yıllardır turizm sektöründe hizmet veren kişiler olarak yaşadığımız zorluklara karşı verilen mücadeleye, işlerimizi kolaylaştırmak için yapılan yeniliklere şahit olduk. Bu süreçte farkında olduğumuz bu istikrarlı hizmet için bizim de söz hakkımız var. Bu hakkımızı da bugüne kadar yapılan nitelikli çalışmaların kıymetini bilerek kendi irademizle  vereceğiz. Bizi bugün yalnız bırakmayan sevgili bölge acentaları temsilcilerine, misafirlerimize ve çok değerli basın mensuplarına teşekkür ediyoruz.”