Eski otobüsü otele çevirdiler

Val ve Tim isimli bir çift, kızları ve köpekleriyle birlikte dünyayı dolaşıyor. Eski otobüsü yenileyerek otele çeviren çift, kendileriyle birlikte müşterilerine de eşsiz bir macera sunuyor.


Val ve Tim İsviçre'de, kayak malzemeleri satan bir dükkanda tanıştı.

Çift köpeklerini de yanlarına alarak çok küçük bir bütçeyle dünyayı dolaşmaya başladı.

Ardından seyahat ederken pansiyon işletme fikri üzerine kafa yordular.

Dışı otobüs içi otel

Bu sırada okul otobüslerinin yaşanabilir yapılar haline getirebileceğini fark ettiler ve hemen bir otobüs aramaya koyuldular.

Ancak yeterli maddi kaynakları yoktu. Bu nedenle fon kampanyası başlatıp yardım topladılar.

Daha sonra ayırdıkları bütçe ile bir okul otobüsü satın aldılar. Otobüsü hazırlarken önce içindeki her şeyi attılar, koltukları söktüler ve eski olan otobüsün paslanmış bölümlerini onardılar. Mobilyalar yaptılar ve içini döşemeye başladılar.

Sullivan çifti ve üç çocukları üç yaşındaki Charlie, iki yaşındaki Henry ve üç aylık Lincoln ile otobüsten bozma evlerinde eskisine göre daha az masraflı bir hayat sürüyor.

Barınma için çok fazla para ödemekten kurtulmuş olmalarına rağmen Sullivan çiftinin birçok problemi de var. Zaman zaman donan borular, doğru dürüst akmayan su gibi problemlere sahip.

Starla Sullivan bazen kendinli bir kutunun içinde yaşıyor gibi hissettiğini söylese de yine de "Çocuklarımız büyüyüp evden ayrılıncaya kadar burada yaşayabilirim" diye konuşuyor.

Brian ve Starla, günlük hayatlarını sosyal medyadaki kanallarında da paylaşıyor.