FEST ile dört mevsim İtalya

Her bölgesinde ayrı bir güzellik gizli olan İtalya'ya gezilerimiz sonbaharda da hız kesmeden devam ediyor. 


Bu mevsimde güneyden kuzeye uzanan gezilerimizi Rönesans'ın doğduğu Toskana'dan başlatıyor, "ebedi şehir" Roma'da devam ediyor ve dünyanın mozaik başkenti Ravenna'da sonlandırıyoruz.

Yılın hangi zamanı gitmek isteseniz size özel bir köşesi olan İtalya, FEST Travel Gezginlerinin de Avrupa'daki en gözde destinasyonları arasında. Her mevsim ayrı bir program yapmanızı mümkün kılan bu özel coğrafyaya gezilerimiz, sonbaharda da ara vermeden devam ediyor.

DOLCE VITA TOSKANA

10 ile 15 Ekim 2017 tarihleri arasında, hem doğal ve mimari güzellikleri hem de mutfağıyla etkileyici Toskana'dayız. İtalya'nın en zengin bölgelerinden Toskana, İtalyan Rönesansı'nın da doğum yeri. Kiliselerine, şehirlerine, müzelerine, galerilerine, meydanlarına ve hatta köylerine sinen ruhta bu unvanın hakkını verdiğini görmek mümkün. Floransa, Toskana, Siena, Assisi gezimiz, bir zamanlar Da Vinci'nin, Dante'nin, Michelangelo'nun arşınladığı sokaklarda İtalya'nın gerçek ruhunu hissederken unutulmaz lezzetlerle "tatlı hayat"ın keyfini çıkarmak için bir fırsat.

ADIM ADIM ROMA

En güçlü olduğu dönemde tüm Akdeniz havzasına hakim olan sınırları Britanya'dan Ortadoğu'ya ve Kuzey Afrika kıyılarına kadar uzanan bir imparatorluğun kalbi olan Roma'yı 21-25 Ekim 2017 tarihleri arasında   adımlayacağız.   Sanatın,   tarihin   ve   dinin   iç   içe   geçtiği   üç   bin   yıllık   bu   kentteki yolculuğumuz, en göz kamaştırıcı barok eserlerini barındıran kent merkezinden bir zamanların görkemini halen yansıtan kırsaldaki villalara ve Katolik dünyanın odağı Vatikan'a uzanacak.

MOZAİK BAŞKENTİ RAVENNA

Ravenna  UNESCO  Dünya  Mirası  olarak kabul  edilen  yapılarda  korunan  Hıristiyan  ikonografisinin Greko-Romen gelenekle harmanlandığı, benzersiz işçiliğe sahip mozaikleriyle ünlü. Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde yapılan ve günümüze kusursuz biçimde ulaşan bu mozaikleriyle Ravenna, İtalya'dan beklentilerinizi bir adım öteye taşıyor. 17-19 Kasım 2017 tarihleri arasındaki  Oeconomica® gezimizde, Ravenna'nın mükemmel mozaiklerini gördükten sonra, Doğu Roma İmparatorluğu'na bin yıldan uzun süre başkentlik yapmış İstanbul'un mozaiklerine çok daha farklı bir gözle bakacaksınız.

Gelecek dönemde İtalya programlarımız bunlarla sınırlı değil, kış mevsiminde de "çizme"ye sıcacık programlarımız var: 2-5 Şubat 2018 tarihlerinde   Ven ed ik  Karn avalı  'nda, 2-9 Şubat 2018'de ise  Sicily a  San t'Agata  Fes tivali  'ndeyiz. Sanat, lezzet, doğa ve kültür tutkunlarını bekliyoruz.