Hindistan ile işbirliği Muğla’yı uçuracak

Hindistan TAFI kongresi Hılton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA’da.


Turizm sektörü geçen yıllarda uğradığı kayıpları telafi yönünde adımlar atarken sektör temsilcileri, Hint turistleri Türkiye’ye çekmek için kolları sıvadı

Son aylardaki gelişmelerin sonucu olarak Avrupalı ve Rus turist sayısında ciddi azalma yüzünden zor günler geçirenn Türk turizmi atılan adımlarla 2017 yılını kayıpları telafi yılı olarak tamamlamak üzere.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, şunları ifade etti:

"Bu nedenle biz de gözümüzü Hint pazarına çevirdik. Hint Pazarı tanıtımına ilk önce DOKTOB (Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otel ve işletmeciler Birliği) Başkanı Yücel Okutur ve Yönetim Kurulu Üyesi Fulya Okutur ve Türk-Hindistan Turizm Konseyi (TITC) Başkanı Emin Çakmak öncülüğünde başladık. Muğla bölgesi Valiliği ve Belediyeleri, Ticaret Odaları, STK’lar, Turizm bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı seviyesinde devam eden büyük destekle pazarlama ve ilişki yatırımına ciddi katkılar sağladık. Bu katkıya sonrasında tüm büyük turizm şehirlerimiz de destek çıktı. Bu bağlamda Hindistan’ın en büyük seyahat acenteleri birliği TAFI’nin yıllık kongresi Hilton Dalaman’da, Muğla’mızda gerçekleşiyor. Hindistan’dan toplamda 600’ü aşkın acente ülkemizi ilk defa ziyaret etme fırsatı bulacak. Bu ciddi çaba ve emeğin sonucu gerçekleşen Kongrenin de çok hızlı geri dönüşleri olacağına inanıyoruz. Bununla birlikte Hindistan’ın dev bir endüstrisi olan film endüstrisinin de ileri gelenlerini bölgemizde ağırladık."