Murat Ersoy EMA Yönetim Kurulu Üyesi

Atlasglobal Yönetim Kurumu Başkanı Murat Ersoy Avrupa-Akdeniz-Arap Ülkeleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi oldu


Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un Başkanlığını yürüttüğü Avrupa-Akdeniz-Arap Ülkeleri Birliği (EMA)’nın yeni yönetim kurulu belli oldu. Almanya’nın Başkenti Berlin’de gerçekleşen Genel Kurulu Toplantısı’nda Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy EMA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Ersoy konuya ilişkin açıklamasında şunları ifade etti:

“EMA, Avrupa ve Akdeniz çanağında yer alan ülkelerin arasında işbirliği sağlanması konusunda önemli bir rol oynuyor. Ayrıca sürdürülebilir ortaklıklar kurulmasında da stratejik bir yere sahip. Atlasglobal olarak faaliyet gösterdiğimiz bölgeler arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesini destekliyoruz, bunun için de belirli ülkelerde yatırımlar gerçekleştiriyoruz. İkili ülke ilişkilerini geliştiren ve ticari ilişkilerin önünü açan tüm platformlarda yerimizi alacağız.”

Alman işadamları ve girişimcileri tarafından Avrupa, Akdeniz ve Orta Doğu bölgesinde yer alan ülkeler arasında işbirliğini güçlendirmek ve ticareti artırmak amacıyla kurulan Avrupa-Akdeniz-Arap Ülkeleri Birliği’nin (EMA)’nın yeni yönetimi belli oldu. Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy EMA’nın yönetim kuruluna katıldı.

EMA Genel Kurulu Toplantısı’nda 19 kişilik yönetim kuruluna seçilen Ersoy, şunları söyledi:

“EMA, Avrupa ve Akdeniz çanağında yer alan ülkelerin işbirliğinin sağlanması konusunda önemli bir rol oynuyor. Ayrıca, Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ'ler) için çok önemli iş olanakları sunmasının yanı sıra sürdürülebilir ortaklıklar kurulmasında da stratejik bir yere sahip.”

EMA’nın sadece ekonomi çevrelerine yönelik bir platform olmadığını belirten Ersoy sözlerini “EMA, sosyal ve çevresel bakımdan sürdürülebilirlik, kurumsal sosyal sorumluluk ve kadınların iş dünyasında daha fazla söz sahibi olması gibi konularda da çalıştaylar düzenleyerek ekonomik ve kültürel gelişime de destek veriyor” diyerek tamamladı.