Plaza Akademi sektöre nitelikli eleman kazandırıyor

190'dan fazla ülkede hizmet veren ve 30. yılını kutlayan, küresel seyahat endüstrisinin lider teknoloji çözümleri sağlayıcılarından Amadeus’un desteğiyle Plaza Akademi’nin turizm sektöründe uzman kadrolar yetiştirmek amacıyla hizmete açtığı Rezervasyon ve Otomatik Fiyatlandırma Eğitimi Sertifika Programı tamamlandı.


Amadeus, Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Bursa Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle Plaza Turizm’in sosyal sorumluluk projesi olarak hizmete açtığı Plaza Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen Amadeus Rezervasyon ve Otomatik Fiyatlandırma Eğitimi Sertifika Programı sertifika töreni ile tamamlandı.

Türkiye’de 1994 yılından beri faaliyet gösteren, küresel seyahat endüstrisinin lider teknoloji çözümleri sağlayıcılarından biri olan Amadeus’un Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Çiğdem Cengiz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“30 yıldır dünyada 190 üzeri ülkede teknoloji, inovasyon ve eğitim alanında seyahat endüstrisinin geliştirmek üzere yatırım yapıyoruz. Eğitimdeki yatırıma çok önem ve değer veriyoruz. Sadece 2015 yılı içerisinde eğitime 9.6 milyon euro değerinde yatırım yaptık. Teknoloji ve inovasyonun arkasındaki itici gücün eğitim olduğunun bilinciyle eğitim alanındaki yatırımlarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gençler geleceğimiz biz de geleceğe yatırım yapıyoruz. Bu eğitim sonrası sertifikalarını alan gençlere turizm alanındaki kariyerlerinde başarılar diliyoruz.”

35 saat eğitim

Amadeus’un eğitim ekibince Plaza Akademi ile beraber Uludağ Üniversitesi Ali Osman Sönmez yerleşkesinde 3 ile7 Temmuz 2017 tarihleri arasında 5 tam gün toplam 35 saat süren kursa 15 kursiyer katıldı.

Ali Osman Sönmez yerleşkesindeki bilgisayar donanımlı sınıflarda Amadeus Türkiye eğitmenlerince verilen eğitimin sonunda 3 saat süren sınavda taban puan olan 80 puan barajını aşan 10 kursiyer uluslararası geçerliliği olan ve dünyanın her yerinde kullanılabilen Amadeus Rezervason ve Otomatik Fiyatlandırma Sertifikası almaya hak kazandı.

Uludağ Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarından mezun duruma gelmiş öğrenciler ile turizm alanında iş sahibi olmak isteyen gençlerin ilgi gösterdiği kursta sınavı geçen gençlere sertifikaları  bugün sertifikaları törenle teslim edildi. Eğitim ile turizm alanında mevcut olan nitelikli personel boşluğunun doldurulması hedefleniyor.