Şefler Gastromasa Konferansı'nda "ürün"ü konuşacak

Dünyaca ünlü şefler, 2 Aralık 2017 tarihinde, Gastromasa Konferansı'nda bir araya gelerek "ürün"ü konuşacak.


Bu yıl 3.'sü düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı 2 Aralık 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde, gastronomi sektörünün dünyaca ünlü yıldızlarını “ürün”ü konuşmak üzere bir araya getiriyor.

Sözen Organizasyon'un bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı 2 Aralık 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde, gastronomi sektörünün dünyaca ünlü yıldızlarını “Ürün”ü konuşmak üzere bir araya getiriyor. Başarılı şefler kendi bölgelerinin özel ürünlerini kullanarak sahnede workshop etkinliği gerçekleştirecekler. Konferansın öne çıkan içeriklerinden biri ise şeflerin sorularınızı yanıtlamak ve sizlerle sohbet etmek için yer alacağı "Chef Chat" bölümü.

Bu yıl“Ürün” teması ile 2 Aralıkta gerçekleştirilecek olan Gastromasa Konferansı otel, restoran profesyonelleri, yatırımcıları, yöneticileri, gastronomi profesyonelleri ve yerli-yabancı şefleri ortak bir platformda buluşturmak, Türkiye’de gastronominin gelişimine katkı sağlamak, Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak, dünya gastronomisini Türk gastronomisiyle buluşturarak bir sinerji yaratmak, Türkiye’nin önemli turizm ve gastronomi destinasyonları arasında yer almak amacıyla yola çıkıyor. Etkinliğin ilgi çekici içeriklerinden biri ise Chef Chat. Dünyaca ünlü şef ve yerel kahramanların sorularınızı yanıtlayacağı ve sizlerle sohbet edeceği Chef Chat, Gastromasa kapsamında 2 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

Dünya gastronomisinde önemli konferans markalarından biri haline gelmeyi hedefleyen Gastromasa Konferansı’nın bu seneki konuk şehri, UNESCO’nun 2016 yılında gastronomi ödülüne layık gördüğü Gaziantep. Local Chef etkinlikleri kapsamında, Gaziantep’in yöresel yemekleri ve workshopları yapılacak. Gastromasa üçüncü yılından itibaren, her yıl dünyadan önemli bir kişiye yaptığı projeden dolayı ödül verecek.

Dünyaca ünlü şefleri ve sektör profesyonellerini ağırlayacak olan Gastromasa 2017’de dünya “Ürün”ü konuşacak!

Dünyaca ünlü şeflerden; Joan Roca, David Thompson, Diego Guerrero, Virgilio Martinez, Gianluca Fusto, Mauro Colagreco, Mitsuharu Tsumura, Hiroyasu Kawate, James Chen, Andrea Dopico, Carlos Garcia, Davide Oldani, Paco Torreblanca, Kiko Moya, Luigi Taglienti, Kamilla Seidler, Jose Mari Aizega ve Stelios Parliaros bu yılın katılımcıları arasında.