Sirkeci KFC 6. sıradışı restoran

Sirkeci KFC 11 Sıradışı KFC Restoranı Listesi'nde. Tarihi yarımadaya farklı bir konsept.


Dünyanın en büyük tavuk restoranı zinciri KFC, birbirinden lezzetli tatlarını müşterileriyle buluşturmaya devam ederken, restoranların dekorasyonu ve konumuyla da fark yaratıyor. KFC, dünyanın dört bir yanından konsept ve dekorasyonu ile öne çıkan 11 sıradışı KFC restoranının yer aldığı listeyi geçtiğimiz günlerde açıkladı. Amerika, Endonezya, Avustralya gibi ülkelerin 11 özel restoranından oluşan listede, İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan Sirkeci restoranı da yer aldı.

120 ülkede 11 gizli baharatı ve yüzde 100 gerçek tavuk etiyle hazırlanan lezzetlerini tavuk tutkunlarıyla buluşturmaya devam eden KFC, farklı konsept, dekorasyon ve lokasyonu ile öne çıkan "11 Sıradışı KFC Restoranı"nı listeledi. Farklı dekoratif yaklaşımı ve tarihi yarımadadaki özgün lokasyonu ile KFC Sirkeci restoranına da sıralamada yer verdi.

Asya ile Avrupa kıtalarını birleştiren, dünyanın incisi İstanbul'un orta yerinde, tarihi yarımadanın en önemli noktası Sirkeci'de faaliyet gösteren KFC Sirkeci Restoranı, bölgenin tarihi dokusunu taşıyan ögelerle çağdaş mimariyi başarıyla bir araya getiren tasarımıyla dünyanın en özel KFC noktalarından biri. KFC Sirkeci için özel olarak geliştirilen iç mekan tasarımı ile fast food restoranları için tanımlanmış geleneksel mimari kalıplar yeniden yorumlanırken, İstanbul Boğazı, Eminönü İskelesi, Galata Kulesi ve Sirkeci Tren Garı manzaralı restoran bu özel atmosferde yemek yemek isteyenler için harika bir seçenek.

11 SIRADIŞI KFC RESTORANI

Çeşitli ülkelerinden harika manzarası, doğa dostu olması, en büyük arabaya servis restoranı gibi sıra dışı özellikleri nedeniyle listeye giren KFC restoranları şöyle sıralandı:

1. Georgia Marietta'da yer alan ve dev tavuk heykeliyle göze çarpan KFC Big Chicken restoranı
2. Endonezya'da yer alan ve aynı zamanda bir müzik mağazası olan KFC Endonezya restoranları
3. Dünyadaki en küçük KFC restoranı olan Avustralya Tiny KFC restoranı
4. Engelli çalışanların hem mutfakta hem de müşteri hizmetlerinde çalıştığı KFC Hindistan restoranları
5. İkinci Dünya Savaşı sırasında Doğu ve Batı Berlin'i ayıran noktada konumlanan ve Berlin Duvarı kalıntılarının da görülebildiği Checkpoint Charlie (Çarli Kontrol Noktası) Müzesi içerisindeki KFC Checkpoint Charlie restoranı
6. İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan, İstanbul Boğazı ve Galata Kulesi manzaralı KFC Sirkeci restoranı
7. Kiev'de yer alan ve bir saatte 200 araca hizmet verebilen dünyanın en büyük arabaya servis yapan KFC Kiev restoranı
8. Myanmar'ın başkenti Yangon'da, şehrin en işlek noktasında yer alan, teknoloji alanı ve fotoğraf kabini gibi teknolojik ve eğlenceli özelliklerle donatılmış KFC Yangon restoranı
9. Malezya'nın ilk "Doğa Dostu" restoranı olma özelliğini taşıyan KFC Nilai Restoranı
10. Mısır'da Gizze Piramitleri manzaralı KFC Gizze restoranı
11. Hindistan'da YUM! Brands'in 40.000'inci restoranı olan KFC GOA restoranı