WTF Africa Summit Akra'da

World Tourism Forum Africa Summit 10 Ekimde Gana'nın Başkenti Akra'da.


Dünya turizmine yön veren liderler Gana'nın Başkenti Akra'da Africa Summit ile ilk kez bir araya geliyor.

Antalya, Moskova, İstanbul'da düzenlenen ve büyük ses getiren World Tourism Forum zirvelerinin ardından, turizmin liderleri Gana'nın Başkenti Akra'da bir araya gelerek Afrika'nın turistik potansiyelini değerlendirecek.

10 Ekimde Kempinski Hotel Gold Coast City'de, 400'ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilecek olan Africa Summit Gana Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Afrika ülkelerinin turizm bakanları, Afrika ülkelerinin turizm otoritelerinin başkanları, otelciler, tur operatörleri, seyahat acentaları ve turizm yatırım şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. 400 üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek olan zirvede turizm fırsatları konuşulacak.

Africa Summit kapsamındaki oturumlarda, Afrika kıtasındaki destinasyonların geliştirilmesinde pazarlamanın önemi, turizm yatırımları, Afrika'da yürütülen politikaların turizm sektörüne etkileri, sınırsız çağa doğru e-tourism, otel yönetimi ve pazarlamada bölgesel farklılıklar konuşulacak.

Bu buluşmada Afrika ülkelerinin turizm potansiyelleri, gelişmekte olan global turizm ekonomisi ve bölgedeki turizm yatırımlarının artırılması konuları ele alınacaktır. Gana Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı N. A. D. Akufo-Addo,Gana Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanı John AgyekumKufuor, Gana Cumhuriyeti Turizm, Sanat ve Kültür Bakanı Catherine Afeku'nun açılışını yapacağı zirvede;River Rocks Hotels&Resorts Ceo'su ve grup başkanı Buğra Berberoğlu, Thompsons Afrika Küresel Satış Başkanı Craig Drysdale, Kuoni Kongreden Sorumlu Başkanı Mads Salling,Adara Seyahat&Turizm Başkan Yardımcısı Darren Dunn, Kempinski Hotels Ortadoğu&Afrika Bölge Operasyon Direktörü Henk Meyknecht, WAYN.com Operasyon Direktörü Jerome Touze konuşmacı olarak yer alacak.