ABD'de konsere saldırı: En az 20 ölü 100 yaralı

ABD'nin Las Vegas kentindeki bir konsere silahlı saldırı düzenlendi. 


Saldırgan bir  otelin 32. katından kalabalığın üzerine ağır silahla ateş açtı. Korkunç saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti ve 100'den fazla kişi yaralandı. ABD basını, saldırganın bir semt sakini olduğunu açıkladı. Saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor.

Las Vegasta konserde saldırı dehşeti İlk fotoğraflar...Las Vegas'ta konserde saldırı dehşeti İlk fotoğraflar...Las Vegasta konserde saldırı dehşeti İlk fotoğraflar...

Las Vegas polisi, ABD'nin Las Vegas kentinde Route 91 Harvest isimli müzik festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişinin öldüğü ve 100'den fazla kişinin yaralandığını açıkladı.

Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo, saldırıda en az 20 kişinin öldüğünü, 100'den fazla kişinin yaralandığını belirtti.

Ölenlerin arasında polis memurlarının da olabileceğini dikkati çeden Lombardo, yaralanan iki polisin de hastaneye kaldırıldığını ifade etti. Lombardo, yaralı polislerden birinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Lombardo, görgü tanıklarının yukarıdan ateş açıldığını belirtmesi üzerine saldırganın Mandalay Bay Oteli'nin 32. katında bulunduğunun belirlendiğini söyledi.

Otelin 29. katından sonrasını boşaltan polisin saldırganı vurarak öldürdüğüne işaret eden Lombardo, saldırganın bölge sakini olduğuna kaydetti.  Lombardo, "Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz." diye konuştu.

Bu arada, polis, saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor.

Lombardo, saldırgana ait iki aracın bulunması için kent sakinlerinden yardım istedi.

Saldırı nedeniyle bir süre kapatılan Las Vegas McCarran Havaalanı kısmen uçuşlara açıldı.

Neler oldu

ABD'nin Las Vegas kentinde otellerin yer aldığı semtte düzenlenen bir müzik festivalinde en az bir kişinin ateş açması sonucu 20 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla kişi yaralandı. Bir hastane sözcüsü, hastaneye kaldırılanlardan en az 14'ünün durumunun kritik olduğunu açıkladı. Sözcü, yaralıların hepsinde kurşun yarası olduğunu söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor.

Yetkililer, saldırı sonrası Las Vegas'ın bazı yerlerine girişleri kapattı.

Otelin 32. Katında ateş

Reuters haber ajansı, silahlı bir kişinin ilk etapta Mandalay Bay Resort isimli otelin 32'inci katında güvenlik görevlileri ve polise ateş açtığını duyurdu. Los Angeles polisi, saldırıyı bir kişinin düzenlediğini açıkladı.

Las Vegas polisinin resmi Twitter hesabından yayınlanan açıklamada "Bir şüphelinin vurularak ele geçirildiğini doğruluyoruz. Aktif araştırmalarımız sürdüğü için sahil şeridinden uzak durmaya özen gösteriniz," denildi.

Son dakika ABDde silahlı saldırı.. Yetkililer açıkladı: 20 ölü, 100den fazla yaralı

Paylaşmayın uyarısı

Polis, insanların saldırının gerçekleştiği yerden kaçınması gerektiğini duyurdu. yörede olanlardan olaya ilişkinolaeaj  sosyal medyadan herhangi bi bilg  paylaşmamalarını talep etti.