Ağaoğlu Grubu turizmde büyüyecek

İstanbul Çekmeköy'de gerçekleştirdikleri yaklaşık 1 milyar lira yatırım değerli karma projenin ardından yılın sonuna kadar bir projeyi daha tanıtacaklarını söyleyen Ali Ağaoğlu, grup olarak inşaatın yanısıra enerji ve turizmde de büyümeyi öngördüklerini söyledi.


Ağaoğlu'nun konut ve AVM'den oluşan Çekmeköy Park Projesi'nin tanıtımında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Sadece Türkiye'de değil, dünyada sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Satışlarda bir yavaşlamanın olduğu doğru. Bunu aşmanın yolu satamıyorum diye ağlamak yerine fedakarlık yapmak" dedi.

İnşaatın yanısıra diğer sektörlerde de büyümeyi öngördüklerini belirten Ağaoğlu, şöyle konuştu:

"Bizim amiral gemimiz inşaat olmaya devam edecek. Enerjide de iddialıyız. Şu anda rüzgarda, hidroda çalışan tesislerimiz var. Yalova bitiyor, oradan Bandırma'ya geçtik. Diğer sektörlerde de fırsatları kolluyoruz. Enerji ve turizmde de büyümeye devam edeceğiz."

Ağaoğlu Şirketler Grubu, turizm sektörü yatırımları kapsamında ise eylül ayında Bodrum'da 12 milyon metrekarelik turizm şehri yatırımı için Çinli ve Hong Konglu yatırımcılarla ön protokol imzalamıştı.

Ali Ağaoğlu, söz konusu yatırım süreciyle ilgili soru üzerine "Bodrum'daki inşaat planları üzerinde çalışıyoruz. Turizm şehri planlıyoruz. Görüşmelerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. 2018'de orada kazmayı vururuz diye düşünüyorum," dedi.