Air Berlin uçuşlarını 28 Ekimde sonlandıracak

Air Berlin uçuşlarına 28 Ekim 2017 tarihinde son vermeyi öngörüyor, iflas etmemiş olan alt markaları Niki Air ile LG Walter'ın faaliyetlerini sürdüreceği  açıklandı.


Avusturya merkezli haber ajansı APA'nın bildirdiğine göre Air Berlin, büyük olasılıkla 28 Ekim 2017 tarihinde uçuşlarına son vermek zorunda kalacak. İflas etmiş Alman havayolları şirketinin faaliyetlerine son vermesinden 8 binden fazla çalışan etkilenecek.

Uçuşlarına bu  koşullar altında da 28 Ekimden sonra devam etmesi mümkün görünmeyen Air Berlin´in çalışanlarına bu doğrultuda bilgi veren bir mektup gönderdiğinin öğrenildiği bildirildi.

Şirket çalışanlarına bilgi veren bir mektup gönderen Air Berlin CEO´su Thomas Winkelmann ile iflas süreci yetkilisi Frank Kebekus, şirketin olası bir satışı gerçekleşirse de çalışanlarını her elemanın yeni şirket tarafından çalıştırılamayabileceği konusunda uyardılar.

Almanya´nın Lufthansa´dan sonra ikinci büyük havayolları şirketi olan Air Berlin, Ağustos ayının ortasında iflasını açıkladıysa da Federal Hükümet´ten aldığı bir kredi sayesinde önce uçuşlarına devam edebildi. 12 Ekime kadar Lufthansa ve Easyjet ile muhtemel bir satış konusunda anlaşmaya çalışan Air Berlin´in toplam 8 bin personeli var.