Artık yeme-içme trendini sosyal medya belirliyor

Ünlü şefler, Sirha İstanbul’da yiyecek-içecek trendlerini konuşacak.


Gastronomi sektörünün önde gelenleri ve yeme - içe alanında yeni trendleri belirleyenler, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul Fuarı'nda bir araya gelecek.

Gastronomi sektörü 16-18 Kasımda İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul Fuarı'nda bir araya gelecek.

Türkiye’nin zenginliklerini dünya mutfakları ile buluşturmanın yanısıra dünya mutfaklarındaki yenilikleri de Türkiye’de sergilemeyi amaçlayan ve ünlü şeflerin katılacağı fuarda yeni trendler ve yiyecek – içecek sektöründeki moda konuşulacak.

Türkiye’deki gastronomi alanındaki gelişmelerle ilgili konuşan Gastronomi Uzmanı Osman Serim, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“ Yiyecek-içecek sektörü tarih boyunca çeşitli trend ve modalara tabi olmuştur. Son yıllarda ise bu süreç hızlanmış ve sık sık yeni ürünler, pişirme teknikleri, sunum tarzları ortaya çıkmakta ve süratle yaygınlaşmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de yeme içme kültürünü avangard şefler yolu açıyor; yazılı basın ve özellikle sosyal medya ise yaygınlaştırıyor,.”