Ataoğlu: İlişkilerimizi turizmde de güçlendirmek istiyoruz

 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret eden KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu "İlişkilerimizi turizmde de güçlendirmek istiyoruz," dedi.


Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan uzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu , evi gibi gördüğü Gaziantep'e gelmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi ve  "Daha önce de tanıtımlar için geldiğim Türkiye'de her zaman aynı değeri görüyoruz. Tanıtım yapmaya devam edeceğiz. Karşılıklı ilişkilerimizi turizm anlamında da güçlendirmek istiyoruz," dedi.

Fatma Şahin ise Türkiye’nin KKTC ile özellikle eğitim alanında çok ciddi bir bağı olduğunu anımsatarak, tanıtım ve turizmle ilgili daha yoğun çalışmak gerektiğini ifade etti.

Gaziantep’in Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO lezzet başkenti onayını aldığına işaret eden Şahin, şunları söyledi:

"Gaziantep gurme ve gastronomi turizminde dünyada yükselen bir değer, bu ikisini birleştirdiğimiz zaman hem Kıbrıs'tan buraya hem de Gaziantep'ten oraya daha güçlü bir akım olacaktır. Ulaşım, kültürel ve sosyal anlamda ilişkilerimizi kuvvetlendirmemiz lazım. Yeni dönemde konsolosluğun buraya gelmesi bir başlangıç olacak. Yerel yönetim öncülüğünde konfederasyon, federasyon ve derneklerle birlikte olacağız, bu işi daha da güçlendireceğiz."

Milliyet