Çanakkale-İstanbul uçak seferleri başlıyor

ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Aydeğer, Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin 1 kasımda başlayacağını duyurdu.

Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer, 1 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin önemli olduğunu bildirdi ve “Her ortamda ifade ettiğimiz gibi, uluslararası destinasyon olmamızda havayolu taşımacılığının kentimiz için yeri tartışılmayacak kadar önemli,” dedi.

GESTAŞ-Onur Air işbirliğiyle 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren başlayacak olan İstanbul-Çanakkale, Çanakkale-İstanbul uçak seferleri 1 Kasım’dan 20 Kasım tarihine kadar pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi olmak üzere haftanın dört günü gerçekleştirilecek. 20 Kasımdan itibaren de seferler haftanın yedi günü düzenlenecek.

1 ile 20 Kasım 2017 tarihleri arasında pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri Çanakkale’den İstanbul Atatürk Havalimanına yapılacak seferler saat 07:10’da gerçekleştirilecek. Uçağın geri dönüşü ise Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri saat 23:20’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan olacak.

20 Kasım 2017 tarihinden itibaren ise seferler her gün saat 07:10’da Çanakkale Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na; aynı gece 23:20’de de Atatürk Havalimanı’ndan Çanakkale’ye yapılacak.

Onur Air’in Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin önemine değinen ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer, şunları söyledi:

“Uluslararası turizm destinasyonu olmamızda havayolu taşımacılığının kentimiz için yeri tartışılmayacak kadar önemli. Uçak seferlerinin İstanbul'dan akşam saatinde olması ve Atatürk Havalimanı’ndan çıkış alacak olması özellikle yurtdışından ülkemize gelen tüm uçaklar ile Çanakkale bağlantılı uçuş imkanı sağlayacak. Bu kıymetli girişimin gerçekleşmesinde değerli katkıları nedeniyle Çanakkale Valiliğimize ve Gestaş'a teşekkürü bir borç biliyoruz.”