Doğuş'tan hem sanata hem yeme - içmeye yatırım

"Amacım Boston merkezli küresel bir marka olmaktı..."


Bu sözler ABD'nin kuzeybatısındaki Boston şehrinin dikkat çeken restoranlarından Liquid Art House'un Kurucusu Ruta Laukien'e ait. Tarihi Boston Gas Company'nin asırlık binasında 2014'te açılan Liquid Art House'ı diğerlerinden ayıran ise içinin gerçek bir sanat müzesine benzemesi. "Fazlaca sanat, bolca yemek" imkanı sunan bu restoranın sahibi Laukien, şimdi bu rüyayı gerçeğe dönüştürmek için ortak bulduk" diyerek işletmesini birkaç haftalığına tadilata almış.

Laukien'in rüyasını gerçekleştirip küresel bir yolculuğa çıkarmak için bulduğu ortak ise bir Türk işadamı.
Bu konuda deneyimli bir isim aslında. Tuzlama hareketiyle bir anda dünyanın yakından tanıdığı, ünlülerin uğrak mekanı olan ve Dubai'nin ardından Miami, Doha, New York, Londra gibi şehirlerde şube açmaya hazırlanan Nusr-Et'in ortağı Doğuş Holding'in Patronu Ferit Şahenk.

ABD'deki varlığını güçlendirecek

Doğuş, Laukien'in bu rüyasını holdinge ait Doğuş Restaurant Entertainment and Management (D.ream) aracılığıyla gerçekleştirecek.

D.ream'in CEO'su Levent Veziroğlu, oston medyasında da yer alan haberlerde şöyle konuşuyor:

"Liquid Art House ile ortaklık kurmaktan çok memnunuz. Bu işbirliği sayesinde, deneyimimizi paylaşmaktan ve ayrıca Kuzey Amerika'daki ayak izimizi güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Heyecan verici yeni projelere imza atacağımıza inanıyoruz,"

Kerim Ülker / Dünya