Emirates İstanbul’da pilot arıyor

Emirates Havayolu, pilot işe alımı için 14 Ekim 2017 Cumartesi için İstanbul’da görüşme günü düzenliyor.


Emirates Havayolu, sürekli büyüyen filosu ve genişleyen uçuş ağına paralel olarak kabin ekibi işe alımlarını da hızlandırıyor. Emirates’in pilot ekibine Türkiye’den başvuran adaylar için 14 Ekim 2017 Cumartesi günü İstanbul’da görüşme günü düzenleniyor.

Görüşme günü İstanbul’da Radisson Blue Conference & Airport Hotel’de 14 Ekim tarihinde 10.00 ile 14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Bu görüşmede pilot adayları, işe alım süreçleri ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi alırken Emirates çalışanları ile görüşerek Emirates pilotu olmanın avantajları, Dubai’de yaşama ve çalışma konularında da bilgi edinme şansı elde edecek. Görüşme gününe katılım için önceden kayıt yaptırmak gerekmiyor. Tanıtımlara katılamayacak olan pilotlar, internet üzerinden başvuabilirler.

Emirates, ilk görüşmede seçeceği pilotlara, 15 Ekim tarihinde Advanced COMPASS sınavı uygulayacak. Bu oturum sırasında, www.emirates.com/pilots adresinden başvuru yapmış pilotlar seçilecek ve değerlendirmeye davet edilecek. Başvuruların 14 Ekimdeki tanıtım sırasında değil, önceden internet üzerinden yapılması gerekiyor.

Emirates pilotlara, yolcu uçağı takımına ek olarak, havayolunun Boeing 777 kargo uçağı takımına da katılma fırsatı sunuyor. Kargo uçağı pilot sözleşmesi pilotlara 28 gün çalışma ve 13 gün izin olmak üzere eşsiz bir iş fırsatı veriyor.