Fairmont Quasar İstanbul en iyi şehir oteli

Kapılarını bu yıl “Anları anılara dönüştürmek” sloganıyla açan Fairmont Quasar İstanbul, The International Hotel Awards'ta Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli ve Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli ödülüne layık görüldü.


New York’taki meşhur The Plaza’dan Londra’nın ikonik oteli The Savoy’a kadar yetmişin üzerindeki otelinde, yüz yılı aşkın bir süreden beri misafirlerinin “anlarını anılara dönüştüren” dünyanın önde gelen otel zinciri Fairmont, İstanbul’un merkezi noktalarından Mecidiyeköy’de açtığı otelle ilk uluslararası ödüllerini aldı.

Dünyanın en iyilerini belirleyen ve küresel turizm endüstrisinin önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards kapsamında Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde Fairmont Quasar İstanbul, “Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli” ve “Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Çok kritli jüri değerlendirmesinin ardından, uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren The International Hotel Awards, çağdaş mimarisi ve kişiselleştirilmiş hizmetleriyle Ocak ayında kapılarını açan Fairmont Quasar İstanbul’u dünyanın en prestijli ödülüne layık gördü.

The International Hotel Awards’un Londra’da gerçekleştirilen ödül törenine, şehrin kalbinde misafirlerine eşsiz bir deneyim sunan Fairmont Quasar İstanbul’un Genel Müdürü Kai Winker katılarak ödülleri teslim aldı.

Winkler ödülle ilgili duygularını “Fairmont markasının Türkiye’deki ilk oteli olarak, ilk uluslararası ödülümüzü kazandık ve Avrupa’nın en iyi şehir oteli olarak seçildik. Böylesine seçkin bir ödüle layık görülmüş olmamızdan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz,” diyerek ifade etti.