Gökhan: 2018 Troia Yılı çok önemli bir fırsat

Yeni ÇATOD yönetimini kabul eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2018 Troia Yılı’nın kent için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. 


Çanakkale Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (ÇATOD)'nin yeni yönetimi ziyaretlerine devam ediyor.

ÇATOD yönetimi, bu kapsamda Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı makamında ziyaret etti.

Turizmin Çanakkale'nin büyümesindeki önemine değinen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇATOD yeni yönetimine çalışmalarında başarılar diledi ve 2018 Troia Yılı’nın Çanakkale için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Görüşmede konuşan ÇATOD  Başkanı Armağan Aydeğer de ÇATOD'un Çanakkale ilinin turizm alanındaki önemli kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti ve şöyle konuştu:

“ÇATOD olarak yurt içi ve dışında 12 uluslararası fuarda var gücümüzle Çanakkale'mizi tanıtmaya devam ediyoruz. ÇATOD her geçen gün artan üye sayısı ile Çanakkale ili turizminde çok önemli bir temsili yürütüyor. Tanıtım çalışmalarımızın yanı sıra, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesine fayda sağlayacak çok önemli projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu çabalarımız kapsamında “2018 Troia Yılı” ve “Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş.” ÇATOD olarak yürekten inandığımız ve çok ciddi mesai harcayacağımız çalışmalar. 2018 Troia Yılı’nın birçok ulusal ve yerel paydaşın çok önemli uluslararası etkinlik katkıları ile unutulmaz bir yıl olması için çok önemli katkılar sağlamaya devam ediyoruz. Aynı zamanda yeni pazar arayışlarımızı da sürdürüyoruz. Bu çerçevede Ortadoğu Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) ve ÇTSO önderliğinde Ukrayna Büyükelçiliği ile ortak alternatif pazarların bölgemizi tercih etmesi için çok sayıda ve etkili görüşmeler yürütüyoruz.”

Ziyarete ÇATOD yönetim kurulunu temsilen Başkan Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Yaşar Ersoy ve Genel Sekreter Salih Yüksel katıldı.