Kervansaray Otelleri'nin Sahibi Sayılgan'a silahlı saldırı

Kervansaray Otelleri'nin sahiplerinden Selim Sayılgan aracının içinde silahlı saldırıya uğradı. Sayılgan saldırıdan yara almadan kurtuldu.


Kervansaray otellerinin sahiplerinden işadamı Selim Sayılgan'ın bu sabah otomobilinin içinde silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi. Sayılgan saldırıdan yara almadan kurtulurken saldırganların beyaz bir otomobille olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

İfade edildiğine göre olay bugün sabah saatlerinde İstanbul Ayazağa'da meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen saldırganlar Sayılgan'ın 34 SAY ... plakalı aracına ateş ederek beyaz bir araç ile olay yerinden kaçtı.

Saldırıdan yara almadan kurtulan Sayılgan'ın şüphelilerden şikayetçi olduğu öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturmayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü öğrenildi.

Son günlerde bazı işadamalarına yönelik tehditler nedeniyle soruşturmanın derinlikli bir biçimde yürütüldüğü öğrenildi.

Tekstil ve turizm sektöründe yatırımları olan Kervansaray Yatırım Holding bir süredir mali sıkıntıları ile gündemde. Gruba bağlı bazı oteller icradan satışa çıkarılmıştı. Grubun 100 milyon Euro'ya yakın borcunun olduğu belirtiliyor.

Sayılgan'a yönelik saldırının gerisinde alacaklıların olup olmadığı konusu ise başlatılan soruşturmanın sonunda kesinleşecek.