Kronotrop Atatürk Havalimanı’nda açıldı

BTA ve Kronotrop’un işbirliği Atatürk Havalimanı’na yeni bir coffee bar kazandırdı.

Kronotrop ile üçüncü dalga kahve akımı Atatürk Havalimanı’nı sardı.

Yeme - içme sektörünün önde gelen markalarından BTA ile İstanbul Yiyecek İçecek'in işbirliğiyle nitelikli kahve akımının öncülerinden Kronotrop, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açıldı.

Kahve dünyasında üçüncü dalga adı verilen döneme damgasını vuran Kronotrop "az ve kendi yerinde kavurduğu" kahve çekirdeklerini, dünyanın dört bir köşesindeki özel çiftliklerden büyük bir titizlikle seçerek kahve severlerin kalbini fethediyor.

Hasat dönemleriyle bağlantılı olarak dönemsel değişiklik gösteren 15’e yakın kahve çeşidinin yanısıra kültürümüzün bir parçası olan Türk kahvesiyle de hizmet veren Kronotrop, geniş ürün gamında nitelikli kahvelerin verdiği keyif duygusunu katlayacak sandviç, tatlı çeşitleri ve lezzet dolu paketli ürünlere de yer veriyor.

BTA’nın Kronotrop ile gerçekleştirdiği bu işbirliğine ilişkin olarakkonuşan BTA İcra Kurulu Başkanı Saadettin Cesur, şunları ifade etti:

“BTA olarak önceliğimiz her zaman misafirlerimiz. Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan üçüncü dalga kahve akımına verdiğimiz önem nedeniyle Kronotrop ile çalışmayı tercih ettik. Kronotrop’un en kaliteli çekirdeklerden oluşturduğu butik üretim kahvelerine, özenle hazırlanan ürünlerimizle eşlik edeceğiz.” derken Kronotrop markasının sahibi Mehmet Gürs, nitelikli kahveye olan ilgileri sonucu, BTA ile ocak ayında horeca kahve işbirliğimiz başladı. Kronotrop’u ilk kez dış hatlarda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sürecin birçok projede güçlü bir şekilde büyüyeceğine inanıyoruz.”