Mavi Göl'ü 10 ayda 300 bin turist gezdi

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB)'nin verilerine göre 2017'nin  10 aylık döneminde Mavi Göl'ü 300 bin turist gezdi. Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal, konuyla  ilgili olarak şunları söyledi:


"iki yıl önce başlatılan çalışmaların sonundaturizme kazandırılan Mavi Göl, Türkiye'de herkesin bildiği bir yer haline geldi. Dünyanın ve Türkiye'nin birçok yerinden gelen ziyaretçiler büyük bir hayranlıkla burada bu güzel doğa harikasını izliyorlar, dileyenler ise sodalı gölde yüzmenin keyfini çıkartıyor."

GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner de Dereli ilçesinde bir lisede müdür olarak görevli Zekeriya Karakayalı'nın GİRTAB'a sunduğu projeyle turizme kazandırılan Mavi Göl'de ilk yıllarda beklenenin üstünde ziyaretçi ağırlandığını söyledi.

Giresun'da turizmin her geçen gün bir adım daha ileriye gittiğini belirten Uzuner, şöyle konuştu:

"Yeşil ile mavinin buluştuğu bu güzel Karadeniz şehrinde her geçen gün yeni bir doğa harikasıyla karşılaşıyoruz. Kuzalan Tabiat Parkı, Yedi Değirmenler Tabiat Parkı, Koçkayası, Kümbeti, Bektaş Yaylası, Kulakkaya, Giresun'un Uzungöl'ü, Gölyanı Yaylası ve daha birçok destinasyonu ile Giresun artık tam bir turizm şehri haline gelmiştir. Çalışmalarımız her geçen gün yeni projeler ile devam ediyor. Bu yıl yaklaşık 300 bin yerli ve yabancı turistimiz sadece Mavi Göl'ü görmek için ilimize geldi. Mavi Göl'ü görmeye gelen ziyaretçilerimiz tabiat parklarımızı ve yaylalarımızı da görme fırsatını yakaladı. Biz inanıyoruz ki bu sayı her geçen gün daha da artacaktır."

Hürriyet