Ozan Güven gelişmeleri TRT’ye değerlendirdi

Kış aylarında kiraladığı sahalar ile futbol turizmine ağırlık veren Oflaz Turizm'in Genel Direktörü Ozan Güven, TRT Antalya Radyosu'na konuk olarak gelişmeleri değerlendirdi.


Halil ÖNCÜ-ANTALYA

Oflaz Turizm ve Beşiktaş Futbol Okulları Kemer Genel Direktörü, Oflaz Kemer Kartalları Spor Kulübü Başkanı da olan Ozan Güven, TRT Antalya Radyosu'na konuk oldu ve Turizmdeki gelişmeleri ve Futbol Turizmindeki gelişmeleri dinleyiciler ile paylaştı. Akdeniz’in Sesi Programında yer alan ‘Bölgemizde Turizm” bölümüne konuk olan Güven, Kemer turizmindeki gelişmeleri değerlendirdi ve Futbol turizmine olan yatırımları konusunda dinleyicileri bilgilendirdi.

Ozan Güven şunları söyledi:

"Bölgemiz gerek iklim koşulları gerekse de otel yatırımları olarak iyi bir konumda. Kışın bizler de futbol turizmini bölgemiz açısından geliştirmek adına çalışmalar yapmaktayız. Bu amaçla 22 dönümlük içerisinde iki adet nizami sahası bulunan kompleksi uzun süreli olarak kiraladık. Ayrıca yine Grand Haber Otel’in içerisinde yer alan bir adet futbol sahasını da bünyemize kattık. Amacımız burada kış turizminde futbol operasyonlarını çoğaltmak. Bu konuda aldığımız geri dönüşler oldukça iyi. İnanıyorum ki, kış aylarında yapacağımız operasyonlarla bölgemize canlılık kazandıracağız.”

Birçok kulübün daha şimdiden kış kampların için kendilerini aradıklarını da bildiren Güven, şöyle konuştu:

“ Kemer’in adı dünyada iyi tanınıyor. Kemer’in tarihini doğasını, bulunmuş olduğu hava durumunu çok fazla anlatmamıza gerek yok diye düşünüyorum. Bizim amacımız önce Türkiye, ardından Antalya ve sonrasında bölgemiz Kemer’i satmak. Yurt dışından bazı takımlar ile görüşmelerimiz var. Ayrıca içeriden çok sayıda takım da kamp yerlerini Antalya olarak belirlemiş durumda. Çok sayıda okul takımı, futbol okulları ile de görüşmelerimiz neticesinde çeşitli turnuvalara da ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Amacımız Kemer’de kış aylarında bir hareketlilik kazandırmak. Burada bulunduğumuz bu futbol kompleksi ile tüm okullarımızı, tüm futbol okullarımızı, tüm futbol kulüplerimizi Kemer’e davet ediyoruz. Burada profesyonel ve amatör anlamda kamp yapılabilecek alanlar var.”