Rektör Çomaklı: Turizm fakültesinin üstlendiği görev önemli

Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde incelemeler gerçekleştiren Rektör Ömer Çomaklı "Turizm fakültesinin üstlendiği görev önemli," dedi. 


Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde incelemeler gerçekleştirdi.

Yeni akademik dönemle birlikte bölüm ve birim ziyaretlerine başlayan Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Rekreasyon Yönetimi, Turizm İşletmeciliği ile Turizm Rehberliği bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerle sohbet etti ve öğretim üyeleriyle görüştü.

Turizm potansiyeli yüksek ve her yönüyle gelişmeye açık olan Erzurum’da, ihtiyaç duyulan nitelikli personellerin yetiştirilmesinde fakültenin önemli bir rol oynadığını ifade eden Rektör Çomaklı, şöyle konuştu:

“Bölgemiz turizm bakımından önemli potansiyelleri olan bir il ve turizmden daha fazla pay alabilmek adına birçok kurum ve kuruluşla işbirliği içerisinde yürüttüğümüz önemli çalışmalar var. Turizmde en önemli unsurlardan birisi de yetişmiş insan gücü ve nitelikli personeldir. Bu anlamda turizm sektörünün ihtiyaç duyacağı nitelikli personelleri de fakültemiz yetiştirmekte ve turizm sektörüne kazandırmaktadır. Bölgemizde; turizm sektörünün gelişmesi ve daha iyi bir noktaya gelmesinde Turizm Fakültemiz üstlendiği misyonu oldukça önemli buluyor ve yönetim olarak gereken desteği sonuna kadar sağlayacağımızın bilinmesini istiyorum.”

Milliyet