Sağlık turizminde rezidanslar tercih ediliyor

Sağlık turizmi için gelenler rezidansları tercih ediyor. Avrupa Residence Suites Genel Müdürü Yılmaz, tedavi için ülkemize gelenlerin rezidansları tercih ettiğini bildirdi.


Onkoloji, ortopedi gibi uzun dönemli sağlık tedavileri için ülkemize gelenler, ağırlıklı olarak rezidanslarda konaklamayı tercih ediyor. Bulgaristan, Gürcistan, Irak gibi bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelerden gelen sağlık turistlerinin sayısı her geçen yıl artıyor.

Avrupa Residence Suites’de konaklayanların yaklaşık yüzde 50’sini sağlık için gelenlerin oluşturduğunu kaydeden Avrupa Residence Suites Genel Müdürü Ercan Yılmaz, şunları söyledi:

"Bölgemizdeki birçok hastane ile anlaşmamız bulunuyor. Onkoloji, ortopedi gibi, iki ay ve daha uzun süren tedaviler için gelenler, ev konforu yaşatması nedeniyle rezidansları tercih ediyor. Bir otel odasından daha büyük metrekaresi olan, içinde mutfağı dahil imkanları bulunan rezidanslar, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 gibi farklı daire alternatifleri sunmasıyla da, refakatçisiyle gelen hastaların tedavileri boyunca kendilerine ait bir odada dinlenebilmesine imkan sağlıyor."