Selçuk'ta turizm ve misafirperverlik konferansı

Selçuk Belediyesi ile Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği'nin işbirliğiyle Uluslararası Turizm, Seyahat, Eğlence ve Misafirperverlik Konferansı düzenlendi.


Selçuk Belediyesi'nin konuya ilişkin açıklamasına göre konferansın açılışında konuşan Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, ilçede turizmle ilgili bir konferansın yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçenin kültür ve medeniyetin birleştiği bir yer olduğunu belirten Başkan Bakıcı "Selçuk turizmin Türkiye'deki önemli kentlerinden birisi olmasının yanısıra çeşitlendiği bir kent. Burası deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra kültür turizminin de merkezlerinden biri olmayı hak ediyor." ifadesini kullandı.

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sabah Balta da teması uluslararası turizm, seyahat, eğlence ve misafirperverlik olan konferansa 50 bildiri ile katılım sağlandığını bildirdi ve şöyle konuştu:

"120 kadar da katılımcımız var. Katılımcılarımızın bir çoğu Türkiye'den. Sektörün tüm çatılarının konukseverlik teması ile incelenmesi, bu konuda hizmet eden araştırmalar ve bu araştırmaların bildiri olarak sunulması konferansın temel amacı."