Skal International İstanbul ekim ayı yemeği

Skal International İstanbul Kulübü'nce her ay düzenlenen ve üyelerin katıldığı geleneksel öğle yemeği 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Mövenpick Hotel Istanbul’da gerçekleştirildi.Skal Internatonal İstanbul Kulübü üyeleri, Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci, Ayşe Önen, Elif Balcı Füsunoğlu, Selma Tatar katılımı ile düzenlenen ekim ayı öğle yemeği Mövenpick Hotel Istanbul Genel Müdürü Bozkurt Atabek’in ev sahipliğinde düzenlendi.

Skal International İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Birinci’nin konuşmasıyla başlayan öğle yemeği yönetim kurulu ve üyelerin geleneksel "Skal toast"uyla devam etti.

Yemekte konuşanBahar Birinci, şunları ifade etti:

 “Her ay geleneksel olarak düzenlediğimiz Skal buluşmasında bu ay da tekrar sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Bu sene 20.’si düzenlenecek 2017 Skalite törenini, 27 Kasım 2017 Pazartesi akşamı Wyndham Grand İstanbul Hotel’de gerçekleştireceğimizi paylaşmak isterim. Bu seneki Skalite kriteri ‘Herşeye Rağmen’ olarak belirlendi. Kriterlere uygun olan kurum ve kişiler kendilerini aday gösterebilecekleri gibi; üyelerimizden de bu kriterlere uygun aday belirlemelerini istedik. İstanbul Skal Kulübü Yönetim Kurulu ve belirlenecek jüri tarafından gerçekleşen ön elemeden sonra, finale kalan adayların oylaması Skal üyelerince Skalite 2017 gecesinde canlı olarak yapılacak.”

Birinci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Profesyonel bankacılık kariyerinin çok ötesinde hayata geçirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile tanıdığımız İbrahim Betil bu ayki konuğumuz. İbrahim Bey bugün Sen De Gel Derneği’nin en son projeleri hakkında bize bir sunum yapacak.”

Birinci, ayrıca “Bu güzel günde bizleri misafir eden ev sahibi Mövenpick Hotel Istanbul Genel Müdürü Bozkurt Atabek ve ekiplerine yürekten teşekkür ederim,” dedi.

Daha sonra söz alan Sen De Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, şöyle konuştu:

“Sen De Gel Derneği olarak dünyanın en az gelişmiş ülkeleri arasında olan Gambia ve Senegal’de insani kalkınmaya yönelik sürdürülebilir projelerimizle 314,000+ insanın yaşamında etki yaratacak projeler gerçekleştirdik. Sizlerin de katkısı ve desteği ile projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”