TUI Group Yunanistan´da otel yatırımına devam edecek

Yunanistan Başbakanı Çipras ile görüşen TUI CEO´su  Joussen, TUI Group´un Yunanistan´da otel yatırımına devam edeceğini söyledi.


Alman FVW dergisinin duyurduğuna göre Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşen TUI CEO´su Fritz Joussen „Yunanistan 2017 yaz sezonundan karlı çıkan ülkelerden biri“ dedi. Çipras ile Atina´da buluşan Joussen´e göre TUI´nin global Yunanistan müşterisi yüzde 10 oranında artarak 2.5 milyon kişiyi buldu.

TUI için Yunanistan İspanya´dan sonra ikinci sırada

Joussen´e göre Yunanistan TUI Group´ta İspanya´dan sonra ikinci sıraya kadar yükseldi. Yunanistan bu yıl toplam 28.5 milyon yurtdışından gelen turist bekliyor.

İki yıl önce Grecotel´den elini çeken TUI şimdi Yunanistan´a dönecek

TUI´nin iki yıl önce Grecotel´den ayrıldığına işaret eden Joussen, TUI´nin buna rağmen şimdi Yunanistan´da hem otel sektöründe hem de kruvaziyer turizminde büyümek istediğini bildirdi.

Joussen´e göre Girit Adası´nda Yunanistan´daki üçüncü Robinson Club´unun yapılacağı bir arsayı alan TUI, ayrıca Rodos Adası´nda 2018 yılında TUI´nin kendi markası olan bir Sensatori Oteli'ni açmayı da öngörüyor.

TUI şu anda Yunanistan´daki tatil bölgelerinde kendine ait toplam 32 otel işletiyor ve Yunanistan´da faaliyet gösteren kendine ait incoming acentası olan TUI Hellas´da 1,300 kişi çalıştırıyor.

Joussen ayrıca Girit Adası´nı „tatilde sürdürülebilir beslenme“ konusunda „örnek bir destinasyon olarak“ geliştirileceğini açıkladı. Girit Adası´nda faaliyet gösteren „TUI Care Vakfı“ adada yürütülen bir proje kapsamında yerel üreticileri otelcilerle turizm sektörü temsilcileri ile buluşturarak otellerde daha yüksek bir oranda yerel gıda ürünlerinin misafirlere sunulmasını hedefliyor. Bu girişime Girit´te şu ana kadar 200 yerel şirket, zeytin yetiştiricisi ve şarapçı katıldı.