TÜRSAB kongresi için Erdem-Bağlıkaya işbirliği

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB yönetimi için kampanyalarını sürdüren iki güçlü aday, Güçlü TÜRSAB Hareketi Başkan Adayı Hasan Erdem ile Bize Değişim Gerek Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, el sıkışarak prensipte birleşmeyi kararlaştırdı ve bir protokol imzaladı. 


TÜRSAB yönetimine aday iki isim kasım ayının ortalarına kadar işbirliği için gerekli koşulları oluşturarak ortak bir deklarasyon imzalayacaklar.

"Herkes sandığa gelsin"

El sıkışma töreni sırasında her iki başkan adayı da acentalara yönelik olarak "Herkes sandığa gelsin. Prensipte anlaştık. Acentelerin yanında olan yeni bir TÜRSAB oluşturacağız," dedi.

Erdem: Şartlarımızı oluşturacağız

Güçlü TÜRSAB Hareketi Başkan Adayı Hasan Erdem acentelerin kendilerinden isteklerinin birleşme yolunda olduğunu bildirdi ve şöyle konuştu:

"Mevcut yönetim TÜRSAB'ın tüm imkanlarını kullanarak bize göre 1-0 önde başlıyor. Muhalefette birleşme olmayacağı söylentileri acenteleri sandıktan kaçırıyordu. Biz masadan kaçmayız diyorduk. Şimdi şartlarımızı oluşturacağız ve diğer aday Firuz Bağlıkaya ile hangi ortak noktalarda buluşacağımızı karara bağlayarak sandığa gideceğiz. Acentelerin karısına güçlü bir muhafetle çıkarak mevcut yönetimi değiştirmek istiyoruz."

"Farklı ekiplerin muhalefeti 20 yıllık düzene hizmet edecektir"

Hasan Erdem, Facebook sayfasında da konuyla ilgili olarak şu açıklamaya yer verdi:

"2-3 Aralıkta toplanacak olan TÜRSAB Olağan Genel Kurulu öncesinde sektörümüzün kronikleşen sorunlarına yönelik aynı dili konuştuğumuz TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ile seçimlere birlikte girme kararı aldık. Dertlerimiz de çözümlerimiz de bir iken seçimlere farklı ekiplerlerle girmek sadece 20 yıllık düzene hizmet edecektir. İki muhalefet olarak seçime birlikte girme ve birleşmeye karar verdik. Tüm turizm camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun."

Turkiyeturizm.com