2018'de Almanların tercihi yine Türkiye olacak

Türk turizminin son iki yıldır düşüş içinde olduğu Almanya pazarından 2018 yılı için olumlu işaretlerin gelmeye başladığı bildirildi. Focus Online, Türk turizmi ile ilgili olumlu gelişmelere yer verdi. 


Tur operatörlerinin Türk misafirperverliğine dair  görüşlerine yer veren Alman Focus Online haber sitesi, Alman pazarında 2018 yılında Türkiye'nin önemli bir yükseliş beklediğini duyurdu. Terör saldırıları ve darbe teşebbüsü yüzünden güvenlik zafiyeti yüzünden tatillerini Türkiye'de geçiremayan Almanların gözünde Türkiye imajının yeniden eski günlerine dönmeye başladığı belirtildi.

Sitede Alman Seyahat Derneği DRV'nin 2018'in ön rezervasyonlarında İspanya ve İtalya'nın ardından en çok tercih edilen ülkenin Türkiye olduğu ve bunu da  ön rezervasyon rakamlarının ortaya koyduğuna yer verildi.

2015 yılında Almanya'dan Türkiye'ye 5 milyon 580 bin 792 turist geldiği, 2016 yılındaki olumsuzluklardan dolayı rakamın 3 milyon 890 bin 742e gerilediği, 2017 yılında ise son dakika satışlarıyla yükseliş kaydedildiği belirtilen sitede, 2018 yılında ise yükselişin artacağı, eski günlerine döneceği ifade edildi.

Türkiye'ye turist gönderen TUİ, FTİ ve Thomas Cook, Türkiye satışlarındaki yükselişi teyit ederek artışın devam ettiğini duyurdu.