Acentalardan Ulusoy’un aleyhinde dava

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un bir gazetede yer alan röpörtajında kullandığı "Önce adam olun sonra aday olun" ifadesinden sonra seyahat acentaları harekete geçti.

TÜRSAB yönetiminin etik ve kalitesinin kalmadığını gösteren bir yönetimin elinde olduğunu bildiren acenta yetkilileri "Adamlık sıfatının hangi değerlerle mükayese edildiği ve kendisine destek olanların ‘’adam"lık sıfatlarının sorgulanması gerektiği kanatindeyiz," diyerek savcılığa suç duyurusu için başvuracaklarını söylediler.

Her TÜRSAB üyesi seyahat acentası yetkilisinin TÜRSAB genel Kurulunda yönetim kurulu başkanlığına aday olabileceğinin altını çizen acenta yetkilileri, şöyle konuştu:

‘’Buradan sesleniyoruz, 3 Aralıkta Seyahat Acentalarına hakaret eden bir kişinin artık bu Turizm camiasında olmaması gerektiğine inanıyoruz. 3 Aralıkta TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları’nın bu talihsiz açıklamayı yaparak bizlere hakaret eden kişiyi seçmeyerek esasında ‘ADAM’lıklarını oylayacaktır. Bu konuda bu şahsın demeç verdiği gazetenin köpürleri ve gerekli dökümanları alınıp Tüm Seyahat Acentaları meslektaşlarımız adına Savcılığa suç duyurusunda bulunululacaktır.’’

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Posta gazetesinde yayınlanan röportada, genel kurulda aday olan muhalefe seslenerek ''Önce ddam, sonra aday olacaksınız,'' demişti.

turizmhabermerkezi.net