Adana sağlık turizmi çalıştayına hazır

Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu, Adana Sağlık Turizmi Derneği'nin ev sahipliğinde Adana Ticaret Odası'nın işbirliğiyle düzenlediği dördüncü çalıştayı 2-5 Kasımda HiltonSA Oteli'nde gerçekleştirecek.

Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Halis Bayrak, çalıştaya doktor, akademisyen, yurt içi ve yurt dışından birçok sağlık acentasının katılacağını bildirdi.

2023 hedefleri doğrultusunda sağlık sektörünü Türkiye'ye katkı sağlayacak şekilde dünyaya tanıtmak için çalıştıklarını bildiren Bayrak, şöyle konuştu:

"Adana'nın sağlık turizmindeki potansiyeli yüksek ve dernek olarak bu potansiyeli en etkili şekilde kullanarak Adana'ya ve ülkemize yararlı faaliyetler yapmayı hedeflemekteyiz. Çalıştayı işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz Adana Ticaret Odası'na, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a teşekkür ederim. "İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi 4. Çalıştayı'na, Adana'nın tüm dinamiklerini, sağlık turizminde söz sahibi kişi ve kurumlarını davet ediyoruz."

Türel, Hindistanlı turizmcilerle bir araya geldiAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Hindistan’ın Türkiye için önemli bir ülke olduğunu, iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkilerin artmasını arzuladıklarını söyledi.