Ahmet Yalçınkaya en iyi şef

Türkiye Lezzet Ödülleri sahiplerini buldu. Mehmet Yalçınkaya en iyi şef olarak seçildi.


Eşsiz lezzetleriyle ve benzersiz sunumlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in şefi Mehmet Yalçınkaya, ödüle doymuyor. Yalçınkaya, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri’nde halk oylaması sonucu ‘En İyi Şef’  ödülüne layık görüldü.

Anadolu yakasının en seçkin oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Executive Şefi Mehmet Yalçınkaya ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye Lezzet Ödülleri yarışmasında ‘En İyi Şef’ ödülünün sahibi Mehmet Yalçınkaya oldu.

Türk gastronomisi konusundaki çalışmalarıyla beğeni kazanan Executive Şef Mehmet Yalçınkaya, 520 bin kişinin katıldığı halk oylamasının sonunda en iyi şef olarak seçildi. Türk Mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazanan Yalçınkaya, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağında yerel malzemelerle farklı tatlar yaratmaya devam ediyor.

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde En iyi mekan, en iyi mekan tasarımı, en iyi ses, en iyi televizyon programı, en iyi gurme, iyi baklavacı gibi birbirinden farklı kategorilerin ödülleri de sahiplerini buldu. Katılımcılar yerel ürünleri destekleyen yaklaşımlarıyla öne çıktılar.