Aşçı ve pastacılar Çanakkale’de hünerlerini sergileyecek

TAŞPAKON ile ÇAPAD'ın birlikte düzenlediği, ÇATOD’un da desteklediği Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nın ikincisi 4-5 Kasımda Çanakkale’de gerçekleştirilecek.


Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ile Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nin (ÇAPAD)  birlikte düzenlediği, ÇATOD’un da desteklediği Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nın ikincisi 4-5 Kasımda Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

Şampiyona ile ilgili olarak bilgi veren Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği’nin de (ÇATOD) desteklediği 2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nın Halk Bahçesi’nde gerçekleştirileceğini bildirdi ve

 “Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞKAPON) Türkiye Kupası ön elemelerinin gerçekleştirileceği şampiyona 4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da Çanakkale’de Halk Bahçesi’nde başlayacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden 250-300 kişilik bir katılımın olmasını beklediğimiz şampiyonada lise, üniversite ve ustalardan oluşan yarışmacılar hünerlerini sergileyecekler. Jürimiz Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞKAPON) bağlı profesyonel aşçılardan ve akademik personelden oluşacak. Yarışmada dereceye giren ilk 3 yarışmacıya madalyaları ve durumlarını gösteren katılım belgeleri verilecek.”

5 Kasıma kadar devam edecek olan yarışmanın kaç kategoride yapılacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, şöyle konuştu:

“Bunlar
En iyi lise aşçılık,
En iyi lise pastacılık,
En iyi üniversite aşçılık,
En iyi üniversite pastacılık,
Şampiyon aşçı lise,
Şampiyon aşçı üniversite,
Üniversite öğrenci tatlı,
Üniversite öğrenci hamur işi,
Üniversite öğrenci ana yemek,
Lise öğrenci tatlı,
Lise öğrenci hamur işi,
Lise öğrenci ana yemek ve Çanakkale yöresel tatlar olarak belirlendi.”

Şampiyonaya ÇATOD destek veriyor

Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, şampiyonaya Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (ÇATOD) verdiği desteğe teşekkür etti ve şampiyonanın Troia Yılı olan 2018 yılında da Çanakkale’de düzenlenmeye devam edileceğini ifade etti.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de şampiyonanın önemli olduğunu bildirdi ve  şunları kaydetti:

“ÇAPAD’ın ev sahipliğinde Çanakkale'de gerçekleştirilecek olan  “2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası” Türkiye Kupası ön elemelerinin büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. ÇATOD olarak bu organizasyonun büyüyerek devam etmesini önemsiyoruz.”