Dünyanın 10 fantastik sualtı oteli

Skalite 2017 Ödülleri’nde finale kalan seyahat platformu Yoldasin.com, dünyanın farklı bölgelerinde yer alan büyüleyici 10 sualtı otelini belirledi.


Denizaltının renkli dünyası insanlar için her zaman ilgi çekici ve bir o kadar da gizemli olmuştur. Dünyanın dört bir yanında, deniz tutkusundan vazgeçemeyenler için harika oteller var. Bu otellerin odalarında perdeyi açtığınızda masmavi bir cennet ve yüzen bin bir çeşit deniz canlısıyla karşılaşıyorsunuz.

 İki yıl gibi kısa bir sürede gezginlerin başucu kaynağı olan ve turizm sektörünün önde gelen ödüllerinden Skalite’de finale kalan Yoldasın.com, dünyadaki 10 su altı otelini kaleme aldı.  Dünyanın 10 fantastik sualtı oteli şöyle sıralandı:

Atlantis Otel
Dubai’nin Palmiye Adaları’nda yer alan Atlantis Otel, 24 Eylül 2008 tarihinde hizmet vermeye başladı. Otelin hepsi su altında bulunmuyor. Ama süit odalarından bazıları su altına inşa edilmiş. Böylece odanın camından dışarı baktığınızda çeşitli deniz canlılarını görebilirsiniz. Büyük ve gösterişli bir yapıya sahip olan otelin odaları çok konforlu.

The Manta Resort
The Manta Resort Tanzaya’da yer alan bir sualtı oteli. Pemba Adası’nda yer alan otelin sualtı odasına tekne ile gidiliyor. Otele yaklaşık iki dakika gibi yakın bir mesafede bulunuyor. Denizin altındaki bu odada huzur bulacaksınız.  Ahşaptan yapılma odanın en tepesinde bulunan yatak ile yıldızları seyredebilir, uykunuz geldiğinde alt katta bulunan odada balıkları izleyerek uyuyabilirsiniz.

Conrad Maldives Resort & Spa Rangali Island
Maldivler’in muhteşem masmavi denizindeki Conrad Maldives Resort’de su altı restoranı var. Cennetten bir köşe sunan Maldivler’de unutulmaz bir restoran deneyimi yaşayacaksınız. Maldivler’in turkuaz renkli sularında yaşayan birbirinden güzel canlılar, yemeğinize eşlik eden dostlarınız olacak.

Per Aquum Niyama
Maldivler’in bir başka oteli Per Aquum Niyama’da otel içerisinde bulunan gece kulübü sualtında yer alıyor. Kulübün içinde yer alan deniz konseptli dekorasyon da güzel bir görüntü oluşturuyor. Otel müşterisi olmasanız bile Maldivler’e gelen herkesin içeri girebileceği mekanda harika bir eğlence sizleri bekliyor.

Utter Inn
Utter Inn İsveç’te bulunan tek su altı oteli olarak dikkat çekiyor. Kuzeyde buz gibi sulara girip yüzmek kulağa biraz ürkütücü gelse de bu otel sayesinde ıslanmadan su altına inebileceksiniz. Stokholm’e yakın mesafedeki Malaren Gölü’ndeki otelde konaklamak çok farklı bir deneyim vaat ediyor.

Jules’ Undersea Lodge
ABD'nin Florida Eyaleti'ndeki Jules’ Undersea Lodge dünyadaki ünlü sualtı otellerinden bir diğeri. Otele Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabının yazarı olan Jules Verne’nin ismi verilmiş. Ayrıca dünyadaki en eski su altı otellerinden biri olmasıyla da öne çıkıyor. Bu eski otele ulaşım dalış yapılarak sağlanıyor.

Per Aquum Huvafen Hotels
Maldivler’de yer alan bir başka su altı oteli Per Aquum Huvafen Hotels. Otelin su altına yapılmış bir SPA merkezi yer alıyor. Dünyadaki ilk su altı Spa Merkezi olma özelliği taşıyor. Deniz canlıları ve masmavi denizi görerek kendinize masaj ve cilt bakımı yaptırabilirsiniz. İsterseniz dinlenme odasına geçip sadece deniz canlılarını izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Lovers Deep
Karayipler’de bir otel olarak hizmet veren denizaltı Lovers Deep… Hareket halinde olan denizaltı otelinin müşterileri Barbados ve Martinique gibi adaları gezme şansıda buluyor. Geniş ve konforlu odalarda harika bir tatil geçirebilirsiniz. Aynı zamanda hareket halinde olduğu için odanızın camlarında sürekli farklı misafirler görebilme şansınız bulunuyor.

Planet Ocean Underwater Hotel
Florida eyaletindeki bir diğer su altı oteli olan ve bu yıl hizmet vermeye başlayan Planet Ocean Underwater Hotel’in tamamı su altında bulunuyor. Denizin 7-9 metre altında yer alan otelde müşteriler için özel olarak dalış dersleri de veriliyor. Bu sayede otel etrafında dalış yapabilirsiniz.

Poseidon Undersea Resorts
Fiji’de konumlanan Poseidon Undersea Resort, sizi Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde tatile çağırıyor. Otelde 22 oda, 1 süit, restoranı, barı, SPA merkezi ve konferans salonu yer alıyor. Bir asansör yardımı ile otelin içerisine hiç ıslanmadan girebiliyorsunuz.